Yılın En Şık Erkek Giyim Tarzları

Posted on

Stil sahibi olmak, modayı yakından takip etmek denildiğinde ilk akla gelenler kadınlar olsalar da artık erkekler de değişimlere kolay iştirak eder olmuşlardır. Kullanım kolaylığı olan rahat ve “tak çık” diye ifade edilen pratik sokak modası özellikle erkeklerin kolay uyum gösterdiği giyim tarzlarının ilk sırasında yer almaktadır.

Moda ve son trendleri artık yakından takip eden erkekler, uyum konusunda da daha rahat davranmaya başlamışlardır. Sokak modasına kolay uyum gösteren erkeklerde bu sezon en dikkat çeken başlıkları sizler için derledik.

Aksesuarlara Daha Çok Yer Vermek; Yakın zamana kadar aksesuarlara pek sıcak bakmayan erkekler artık moda tasarımcılarının göz alıcı ve şıklığa şıklık katan aksesuarlarını benimsemiş gibi görünüyor. Sadece kemer, kravat ya da alyansla sınırlı olmayan aksesuarlar artık erkeklerin de gardırobunu şenlendirecek gibi görünüyor.

Sportif Şıklıktan Vazgeçememek; Hem şık hem de rahat olmak erkeklerin ilk tercihidir ve bunu spor giyim ile gerçekleştirdiklerinden sportif şıklığı sokaklara taşıyacaklar ve çok göz alıcı değişimlerle dikkatleri üzerlerinde toplayacaklardır.

Spor Gömlekler; Bu sezon da dar ve spor kesim gömlekler sokak modasında en sık rastlanan gömlek modelleri arasında yerini alacaktır.

Daha Uyumlu Kombine Yapmak; Sokak modası hafife alınmamalıdır. Sokak modası podyuma benzemez. Çoğu kıyafetler podyumlarda ve vitrinlerde kalırken sokakta görülen kombineler modacıların tasarladıkları ve süzgeçten geçmiş olan yani beğenilen parçalarından oluşmaktadır. Sokak modası demek en benimsenen ve uygulanan stillerin kişiden kişiye değişen dokunuşlarla açık hava podyumu gibidir.

Favori Jean Ceketler; Farklı renk Jean pantolonlarla kombine edilerek giyilmesi, içi kürklü ceketler kış aylarında dahi giyilebilecek özellikteki seçimler ön plana çıkmaktadır. Yani, Jean pantolon ile Jean ceket ya da mont veya kaban bu önümüzdeki sezon en sık karşılaşılacak üst giyim olarak benimsenecektir.

Değişmeyen Parçalar; Sweatshirt’ler, oversized (büyük boy) tişörtler, Jean pantolonlar, eşofman altlar, spor ayakkabılar ile yapılan pratik kombineler sokak modasının değişmeyen parçalarının başında gelmektedir. Sıcak yaz günlerinde Jean pantolonlar yerini Jean şort ya da kaprilere bıraksa da Jean olmazsa olmazların ilk sırasındaki yerini korumaktadır.

Mevsime Göre İlk Bakışta Sokak Modası; Yaz sıcağında paçası kesilen Jean pantolondan dönüştürülen bermuda pantolonlar ile ince keten daha bol kesin pantolonlar ve bol cepri kapriler sokak modasında boy gösterirken kış aylarında Jean üzerine giyilen salaş, bol ve dökümlü kazaklar görülecektir. El örgüleri ön plana çıkarken sadece kazak değil, dökümlü hırka ve yelekler de sokak modasında yerini alacaktır.

Bol Cepli Kısa Paça Pantolonlar; Uzun boylu ve rahatına düşkün erkeklerin ilk tercihi olarak sokak modasındaki yerini alacak olan bol cepli kısa paça pantolonlar erkek gömlek modelleri ile giyilerek boy gösterecektir.

Dar Kesim Pantolonlara Ne Oldu? Dar ve bilekten dört parmak yukarda dar ve kısa kesim pantolonlar da saltanatını korumaya devam ediyor. Her erkek kendi beden yapısına göre kıyafetleri tercih etmekte ve özellikle daha minyon yapılı erkeklerin vazgeçilmez kesimi ise dar ve kısa kesimler hala sokak modasında boy göstermeye devam ediyor.

Spor Ayakkabılar En Tepede; Farklı renk ve modelleri ile modası geçmeyen spor ayakkabılar kumaş pantolonun altına giyilemese de tüm spor pantolonların ve kıyafetlerin altına giyilmesi tercih edilen bir ayakkabı olma ayrıcalığını korumaktadır.

Kasket Şapkalar; Eskiye dönüş mü var? Dedirtecek kasketler her yaş grubunda sık rastlanacak sokak modasında yerini almış görünüyor.

Can Kurtaran Blazer Ceketler; Sokak modasında içlerine erkek gömlek giyilen renkli blazer ceketler de can kurtarıcı kombin parçaları olarak sık rastlayacağımız parçalardandır. Erkek giyim ürünlerine ulaşmak ve incelemek için https://www.vavin.com.tr/erkek-giyim/ bağlantısını ziyaret edebilir siniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir