Yılın En Renkli Kombinleri

Posted on

Bu sezon kot ve tişört sadeliği artık out oldu. Bu sezonun trendlerini yakalamak ve stilinize biraz renk katmak için ufak dokunuşlar yapmanız yeterli olacaktır.

Sitilinize Renk Katmanın Tüyoları;

 • Kıyafetlerinizi ipek eşarplarla kombine edin. Eşarp aksesuar olarak kullanıldığında özellikle ipek eşarplar kıyafetlerle kombine edildiğinde, hem kıyafete zengin bir hava katar hem de saçlarınıza özen göstermemiş olsanız dahi bu durumu da kamufle eder. Fakat göğüsleriniz iri ise büyük ve abartılı eşarplar yerine ince fularlar tercih etmelisiniz.
 • Kot ceketlerle kemer modasını uygulamaktan kaçınmayın. Bu sezon ünlü markaların vitrinini süsleyen kemerli kot ceketlerde dikkat etmeniz gereken şey, eğer kot kumaşı kalın ise ince kemer kullanmalısınız, şayet kot kumaşınız ince ise kalın kemerle kombine edebilirsiniz.

 • Bu sezonun hit parçalarından olan bohem elbiselerden mutlaka bir tane edinmelisiniz. Çiçek baskılı veya nakışlı elbiselerinizi kışlık botlarınız ile kombine ederek sonbaharda kullanabilirsiniz. Hatta diz üstü uzun botları mini elbise ile kombine edebilirsiniz.
 • Takım elbiseler bu sezon yerini pantolon etek yerine, şort ceket olacak şekilde kombine edildi. Çıplak bacaklara şort, üzerine güzel kesimli bir ceket ve bilek hizasında botla rahatlıkla kombine edebilirsiniz.
 • Salaş pantolonlar sezonun modası olmaya devam ediyor. Spor görünümün ve rahatlığın simgesi olan salaş pantolonlardan mutlaka dolabınızda bulundurun. Ayrıca üzerine giyeceğiniz bol gömleklerin enli fular ya da benzeri aksesuarlarla sararak düğümleyebilirsiniz. Kısmen bohem kısmen salaş kıyafeti andıran bu stil yeni uygulanmaya başlayan trendler arasında olup geniş bir kitle tarafından uygulanmaktadır.
 • Crop top beli açıkta bırakan tişörtler de bu sezonun modası olup genç ve vücut hatları muntazam ve orantılı olan gençler için önerilmektedir. Crop top tişörtleri İspanyol paça pantolonlarla birlikte kombine ederseniz dikkat çekici olacaktır. Aynı şekilde crop top tişörtleri salaş pantolonlarla da kullanabilirsiniz.
 • Renk tonlarına dikkat edin. Sarı ve Pembe tonları bu yazın modası. Sarının, koyu tonundan tutun uçuk sarıya kadar tüm tonlarını bir arada kullanabileceğiniz gibi farklı renklerle de kombine edebilirsiniz. Pembe renkte aynı sarı gibi tüm tonları kullanılarak kombine edilebilir. Kış aylarında ise, siyah ve lacivert tonlarını elbise modelleri için tercih edebilirsiniz.
 • Taytları doğru ve yerinde kullanın. Henüz giymediyseniz, tayt giymeye alışın. Ancak taytları, spor, aerobik ve kahvaltı gibi durumlarda kullanın. Ortamı olmayan yerlerde kullanıldığında komik durumlara düşünüldüğünü de unutmayın. Özellikle taytların bacakları saran bir çorap olduğu unutulmamalıdır ve mutlaka üzerine yanları yırtmaçlı da olsa tunik şeklinde gömlekler ya da bluzlar giymeye özen gösterin.

 • Sezonun özelliğine göre ince bantlı sandalet ya da postal tarzı botlar yiyerek stilinize renk katın. Sezonun modasına ayak uydurmak modayı birebir uygulamak olmadığından kendinizden de bir şeyler katarak kombineleri canlandırın. Tayt üzerine şort giymek, salaş bir elbise üzerine düğüm atmak gibi farklılıklar yaratın.
 • Büyük çantalara bu sezon veda edin. Sezonun modası olan küçük sırt çantaları, minik el çantaları gibi sadece gözlük, telefon ve cüzdan sığacak kadar küçük çantalar moda ve özellikle minyon yapılı bayanların kesinlikle kullanması önerilir.
 • Gözlüklerinizi ve çerçevelerini sırf moda diye seçmeyin. Çünkü yüzünüzün şeklini bile değiştirecek olan gözlük çerçevelerini modaya uygun olacağı kadar, tipinize uygun olanı seçmelisiniz. Gözlüğün önemli bir aksesuar olduğu unutulmamalıdır.
 • Mevsim özelliklerini göz önünde bulundurarak saç modelinizi ya da saç renginizi değiştirebilir stilinize renk katabilirsiniz. Ya da farklı aksesuarlarla şapka, saç bandı gibi kombine renk katabilirsiniz.

Rengarenk elbise modellerini https://www.vavin.com.tr/elbise/ bağlantısından inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir