Yazlık Kıyafetleri Sonbahar Modasına Uyarlamanın Püf Noktaları

Posted on

Her sezon farklı değişimlerle mevsimlere damga vuran moda akımı, sıkı takipçilerinin beklentilerini sürekli olarak şaşırtmaktadır. Herkes her modayı mutlaka uygulayacak diye bir konu yoktur. Trendler takip edilir ve kişi kendisi için en uygun olanı seçer ve uygular.

Mevsim değişimlerinde yapılan gardırop düzenlemeleri bu sezon biraz daha farklılık getirmektedir. Yani her zaman olduğu gibi yazlıkları kaldırıp sonbahar kıyafetlerini çıkarmak yerine bu sezon sıra dışı bir şeyler yaparak yazlık kıyafetlerinizden bazılarını seçerek ve onları sonbahar kıyafetleri ile kombine etme denemeleri sonucunda yeni kombinler elde etmeye ne dersiniz?

Yazlık Etek Ve Elbiseler İle Yapılabilecek Kombinler

Önümüzdeki sonbahar ve kış modellerinde üst üste giyinmek, düğüm ve sarıp dolama uygulamaları sık rastlanacak trendlerden olacağından siz de bu uygulamayı kadın elbise modelleri üzerinde yapacağınız dokunuşlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Çok sevdiğiniz ve size çok yakıştığına inandığınız renkli yazlık elbisenizin üzerine giyeceğiniz ince bir blazer ceket, sandalet yerine şık bir ayakkabı ile sırt çantası yerine el çantası size çok farklı hava katacaktır.

Maksi, midi hatta mini eteklerinizi şık ve bol, ince dokunmuş triko kazaklarla birlikte kullanabilir bir omuz düşük fakat içinde askılı ve farklı renkli bir tişört giyerek hem kat kat giyinmiş olursunuz, hem de yeni bir kıyafet elde etmiş olursunuz.

Yaz boyu incecik askılı tişörtlerle ya da kolsuz atlet kesimli bluzlar ile giydiğiniz jeanleri şimdi ince ve bol salaş triko kazaklarla giyebilirsiniz. Aynı Jean pantolonunuzu judo kıyafeti üstü kesimi bol bluzlarla giyerek belinize enli fular ya da atkı gibi enli aparat kumaş dolayıp yanda düğüm atabilirsiniz.

Bohem tarzı seven ve bohem giyinen bayanlar yazlık elbiselerini rahatlıkla sonbahar triko ya da el örgüsü hırkalarla kullanabilir. Arzuya göre babet ya da kısa topuk sade ayakkabılar ile kombine edebilirsiniz. Ayrıca yazlık şortların opak çoraplar ve salaş triko üst giyimler ile kombinesi de sıra dışı fakat göze hoş gelecektir.

Gardırobunuzun Rafları Artık Her Sezon Yer Değiştirmek Zorunda Değil

Yazlık tişört ve bluzlarınızın, Vavin elbise, etek ve pantolonlarınızın, hatta şortlarınızın yerlerini değiştirmeye gerek kalmadı. Neden mi? Çünkü önümüzdeki sonbahar ve kış trendlerinde kombinler yazlık giysilerle birlikte kombine yapılacak ve yeni kombinelerle iç içe giyilen farklı stiller ortaya çıkacaktır.

Neler Kombine Edebilirsiniz?

  • Kürk bir yelek ile yazlık kot pantolonunuzu
  • Deri bir yelekle altına opak çorap giydiğiniz yazlık şortunuzu
  • Uzun ve bol yazlık etekleriniz ile üzerine ince triko salaş kazaklarınızı
  • Kamuflaj yazlık pantolonlarınızı ile el örgüsü bol ve dökümlü kazaklarınızı
  • Yazlık tişörtlerinizin üzerine bol gömleklerinizi giyebilir, farklılık yaratabilirsiniz.
  • Bu sezon ayrıca tayt üzerine giyilen şortlar,
  • Uzun bol ve uçuşan eteklerin üzerine giyilen dar ve mini bir başka etek,
  • Bol ve uzun gömleklerin üzerine sarılan enli kuşaklar ve atılan düğümler, en dikkat çeken trendler arasında ilk sırada yer alacaktır.

Kısaca artık kıyafet alışverişi yaparken çok amaçlı ve farklı kombine çeşitliliği sağlayabileceğiniz elbise modelleri arasından seçim yapmalı ve bir kıyafet ile birden fazla kombin elde etmelisiniz. Ayrıca aksesuar seçimi için de aynı durum söz konusu olduğundan sadece tek bir kıyafet ile kullanabileceğiniz aksesuarlar yerine çok amaçlı kullanacağınız aksesuarları tercih etmelisiniz. Yani artık yazın bile bir kıyafet alırken bunu ben gardırobundaki hangi parça ya da parçalar ile kombine edebilirim diye düşünerek alışveriş yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir