Vücut Tipinize Kot Ceket Model Kullanımı

Erkek tüketiciler tarafından her dönem ve her sezon kullanılan favori ceket modeli kot ceketlerdir.  Kot ceketler sonbahar ve ilkbahar aylarının en favori dış giyim ürünlerinden biridir. Kot ceketleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken önemli püf noktalar vardır. Bazı erkekler kot ceket tercihlerinde bazen yanlış yapabiliyorlar. Vücut tipinize uygun erkek kot ceket modellerini seçebilirsiniz.

Omuz genişliğine sahip erkeklerin genel olarak biraz daha geniş kalıplara sahip kot ceketlere sahip olmasını tavsiye ediyoruz. Dar kalıplara sahip erkek kot ceketler sizin gibi vücut tiplerinde üst tarafın çok dar olup gövde kısmının bol olması kötü bir görüntü sağlayabilir. Bu yüzden kullanılacak kot ceket modellerinin biraz daha üst taraftan bol olmasını tercih edebilirsiniz. İçine giyilecek tişört modellerinin de çok dar olmaması şartıyla dar tişörtlerin kullanılması mantıklı olacaktır.

Eğer her yönden zayıf ve uzun bir vücut tipine sahipseniz dar kalıplı erkek kot ceket modellerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca koyu renklerden çok biraz daha açık renkli kot ceketlerini de tercih edebilirsiniz. Düğmeli kot ceket veya fermuarlı kot ceketler fark etmeden bu tür kot ceket modellerini kullanabilirsiniz.

Genel yapısıyla oversize kot ceketlerini de biraz daha uzun boya sahipseniz bu tip kot ceketlerinin size çok yakışacağını eminiz. Koyu veya açık kot ceketlerde de her türlü oversize ceketler kullanılabiliyor. Oversize ceketler aynı zamanda tarz olarak da sizleri hep kalıplı hem de tarz sahibi görünümünü sağlayacaktır. Genel olarak oversize kot ceketler dikkat çektiği için başka kot giyim ürünlerinden kullanmamaya dikkat edin.

Genellikle zayıf bir vücut tipine zayıfsanız ve bunu tamamen örtmek istiyorsanız koyu renk biraz daha geniş kalıplı kot ceketlerini kullanabilirsiniz. Koyu renk kotlar her zaman sizi olduğunuzdan biraz daha kalıplı gösterebilecek ceket modellerinden biridir. Koyu kot ceket kullanacaksanız üst giyim olarak çok fazla açık renkli üst giymemeye özen gösterin. Bu koyuluk altında açık renkli ürünler çok dikkat çeker ve kot ceketleriniz göz önünde bulunmaz. Çok göz yoran kombinler her zaman imajınızı bozabilir.

Kendi vücut tipinize göre kot ceket satın almak için Vavin’i ziyaret edebilirsiniz. Hızlı kargo seçeneğiyle ürününüze hemen ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir