Süet Kombin Seçimlerinde Püf Noktalar

Posted on

Mevsim değişiklikleri en çok farklı giyim tarzını tercih edenlerin hoşuna gider. Çünkü havalar serinledikçe ya da ısındıkça dolabınıza katmak için birçok seçeneğiniz olacaktır. Sezon geçişlerinde mağaza vitrinleri bu tarz geçiş kıyafetleri ile süslenmeye başlar.

Bu sezonun trendleri arasında en gözde tarz süettir. 70’li yılların trendi olan süetler bu sezonda da çarpıcı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda en parlak çağını yaşayan süet öncelikle yeleklerde olmak üzere V birçok modelde kullanılıyor.

Süet Yelek Modelleri;                              

Yelek modasının üzerinden yıllar geçse de güzelliğinden ve şıklığından hiçbir şey kaybetmedi. Yelek her türlü kıyafetle kombine edilebilecek ideal parçalardır. Elbisenin, kazağın, gömleğin her türlü kıyafetlerin üzerine kombine edilebilir.

Süet Ceket Modelleri;

Yeleklerden sonra, akla ilk gelen parça ceketlerdir. Süet moda olduğunda en güzel ceket modelleri vitrinleri süslemeye başladı bile. Süete çok yakışan ve süetle beraber modaya adım atan püskül detaylarını önce yeleklerde sonra ceketlerde de görmek mümkün. Kısa ceketlerle beraber süet trençkotlar da tüm asaletiyle bu sezon moda. Bu sezonun trendini yakından takip etmek istiyorsanız, kesinlikle dolabınızda kadın giyim farkı ile süet yelekle beraber bir de süet ceket bulundurmalısınız.

Süet Etek Modelleri;

Süet kumaşlarda özellikle önden düğmeli etek modelleri çok moda. Süetin çekiciliği etek modelleri ile birleşince moda dünyasında büyük etki yaratmıştır. Etek giymekten ve kullanmaktan hoşlanıyorsanız gardırobunuzda süet eteklere mutlaka yer açmalısınız. Önden düğmeli modeller süet eteklerde çok şık durduğu gibi yandan yırtmaçlı ve normal yırtmaçlı modeller de çok şık duruyor. Süet etekleri kot gömlek, balıkçı yaka crop toplar ve salaş tişörtlerle birlikte Vavin ile kombine edebilirsiniz.

Süet Elbise Modelleri;

Süet denildiğinde akla gelen ilk şey ayakkabı olsa da, artık sadece ayakkabı ve çanta değil, ceketlerde ve hemen hemen her parçada süeti görmek mümkün olmaktadır. Sayısız seçenekler arasından kendimize uygun olanı alıp kullanmanız mümkün. Elbiselerde de çok şık duran farklı modelleri ile görenleri hayran bırakan süet elbiselere elbise ile sahip olabilirsiniz. Bu sezon süet kumaşı her model elbisede de çokça göreceğiz. Düz kesim elbiseler, mini elbiseler, midi elbiseler, salaş elbiseler gibi birçok modelde süet kumaşlar birleşince göz alıcı bir şıklık oluşturuyor.

Süet Ayakkabı ve Süet Çantalar;

Süet modası ayakkabı ve çantalarda hiç geçmese de bu sezon süet trendi, ayakkabı ve çantaları da mağazalardaki vitrinlerin en başına çıkarttı. Özellikle süet yelek ve süet ceketlerle çok hoş kombin oluşturan süet ayakkabılar, süet çanta ile beraber kombine edildiğinde şıklığın önüne geçilemez. Her yaşa ve her zevke uygun farklı tasarımlarla hazırlanan ayakkabı ve çanta modelleri kalitenin de ön plana çıktığı nadir aksesuarlardandır.

Süet Kıyafetlerin Avantajları Nelerdir?

  • Daha korumalı ve dayanıklıdır.
  • Ütü istemez
  • Modası geçmez, o yıl moda olan trendlerde adı geçmese de her zaman süet vardır ve giyilebilir.
  • Daha kaliteli ve asil durur.
  • İnce işlendiğinde dökümlü etek ve elbiseler tasarlanabilir,
  • Daha kalın işlendiğinde ayakkabı, çanta kaban gibi giyimler hazırlanır.
  • Süet, pantolondan eldivene, etekten çizmeye sayısız giyim hatta takı tasarımında malzeme olarak kullanılan çok yönlü bir üründür.
  • Farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

Kısaca; Kürk, deri, kot gibi süet de modası geçmeyen ve sürekli yenilenerek farklı tasarımlarla şaşırtan vazgeçilmezler listesine giren ürünlerdir.

2017 yılının püskül modası süet kıyafetlere çok kolay uygulanabilen bir detaydır. Süet çanta, yelek, elbise hatta çizme ve botlarda püskülü bu sezon çok sık göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir