Sokak Modasında En İyi Kombin Seçenekleri

Posted on

Her sezon moda dünyasının son trendlerini merak ederiz. Özellikle “tak çık” olarak bildiğimiz ve “sokak modası” olarak adlandırılan kıyafetler genelde daha sık giyilen kıyafetler olduğu için en merak edilen trendler arasında yer almaktadır.

Sokak modası, şıklığın yanında kişiye özel dokunuşlarla ve aksesuarlarla farklılıklar gösterse de ortak yanları pratik, rahat, her ortama rahat girilip çıkılabilecek tarzda kıyafetler olarak tanımlanabilir.

Bazen şıklığa çaba göstererek ulaşırken, bazen çabasız şıklığı yakalamak da mümkün olmaktadır.

Kimono Modası; Japon kadınlarının yerel giysisi olarak bilinen kimonolar bu sezon sokak modasında uygulanan ve hem kıyafet üzerlerine giyilerek hem de bol paçalı judo pantolonu gibi alt giyimle yine judo kıyafeti üstü şeklinde beli enli kuşaklarla tasarlanmış kıyafetler le karşılaşacağız.

Özellikle gençlerin çabuk benimsediği kimono modası yetişkin kişilerde de kıyafet üzerine uzun kimonolar giyme şeklinde yansımaya başlamıştır. Kısa tunikler şeklinde de giyilen kimonolar bel kuşakları sarılarak Jean pantolonların üzerinde de giyilmektedir. Ayrıca kısa şortlar üzerinde mini etekler üzerinde ve hatta plajda paryo şeklinde ince kumaşlarla maksi tasarlanmış kimonolar görürseniz hiç şaşırmayın.

Bu sezon sokakta rahatlıkla giyilebilen kimono kıyafetler önümüzdeki sonbahar ve kış aylarına da yansıyarak farklı tasarımlarla karşımıza çıkacaktır.

Birbirinden güzel seçenekleri ile Vavin kadın elbise modelleri arasında sıklıkla karşılaşacağınız kimono tarzı kıyafet çeşitliliği seçim yapmanızı zorlayacaktır.

Gerçek kimono;

Gerçek kimonolar kök boya ile elle boyandığından ve gerçek ipek kumaş kullanıldığından aslında çok pahalı bir kıyafettir. Hatta kimono kuşağını bağlamak da ayrı bir beceri gerektirmektedir. Kuşak bağlama işini meslek olarak yapan kişiler vardır. Üstelik bu bağlanan kuşak kadınların yürümesini güçleştirirken hareketini kısıtlamanın yanında zarif görüntü vermesi ve dekolte vermemesi için uygulanmakta olan bir detaydır.

Neden Kimono?

Kimono modelleri “T” kesim kıyafettir. Bol, hareket kolaylığı sağlayan kimono kesimleri Japonlar gibi enli kuşaklar sararak kullanıldığı gibi kuşaksız salaş uzun tunikler şeklinde de kullanılmaktadır. Aksesuar ve işlemelerle detaylandırılmaya müsait tasarımlardır. “Tak çık” sokak kıyafetleri için uygundur. Salaş giyinmeyi sevenler kendi tarzları için kolaylıkla uyarlayabilir.

Kimono Abiye Kıyafetlerde de Boy Gösteriyor

Judo kıyafeti gibi kısa ya da kimono gibi uzun bol “T” kesim kıyafetler rahatlığı nedeni ve sıra dışı olması sebeni ile çok tutulmuş, geniş bir kitle tarafından uygulanmaya başlamıştır.

Kimono tasarımlı abiye kıyafetler Vavin abiye elbise modellerinde çeşitlilik göstererek beğeninize sunulmaktadır. Etnik desenler, sim işlemeli, pul, payet ve daha pek çok boncuk işlemeli çeşitliliği ile her zevke uygun abiyeler vitrinleri de doldurmuş durumdadır.

Klasik,  bohem, salaş ve diğer farklı stilleri olan kişilerin de ilgi duyduğu ve sadece sokak modası değil abiye elbiseler ile de tarz yaratan kimono farklı tarzları olan kişilere de uyum sağlayan niteliktedir.

Kimono Kesim Modasında Kombin Çeşitleri

  • “T” kesim, tunik boyunda, kısa kimono altına kalem etek veya mini etek giyilmesi ve üzerine beli kuşakla sarılarak bağlanması,
  • Sade ve düz renk bir elbise üzerine uzun, kuşak sarılmadan, önü açık kimono giyilmesi,
  • Vücuda oturan dar paçalı Jean pantolon üzerine judo elbisesinin üst kesimi gibi bol ve beli kuşakla sarılarak yüksek topuklu ayakkabı ile giyilmesi,
  • Şort ya da mini etek üzerine ince kumaşla maksi, yanlardan derin yırtmaçlı (üç etek gibi) giyilmesi,
  • Tek parça “T” kesim Vavin elbise modelinde mini ya da diz üstü etek boyu ile bele birkaç kez dolanan kuşak ile düğüm, sık rastlanacak kombinler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir