Pantolon hakkında bilmemiz gerekenler

 

 

 

Erkek pantolon çeşitleri, modaya uyum sağlamak isteyen erkeklerin vazgeçemediği en önemli parçalardan birisidir. Erkekler pantolonu seçmeden önce ne kadar harcamak istediğinize karar vermeli ve buna göre iyi bir araştırma yapmalıdır. Bu araştırma sırasında ise ölçüleri mutlaka bilmek gerekmektedir. Çünkü vücut yapınıza ve ölçülerinize uygun olmayan bir pantolon sizde kötü duracaktır.

 

 

 

Peki pantolon seçerken hangi noktaları göz önünde bulundurmak gerekmektedir?
Erkekler pantolon seçerken ufak detaylara takılabilir. Örneğin pantolon fermuarlı mı yoksa düğmeli mi olmalı? İlk başta bu ufak detaylar belirlenirse, seçim daha kolay ve sağlıklı bir biçimde gerçekleşebilecektir.
• Öncelikle ne istediğinize karar verin. Pantolonu hangi şartlarda ve ne için kullanacağınızı belirlemek seçimlerinizi de kolaylaştıracaktır. Eğer iş yeriniz ciddi bir yerse kumaş pantolonları tercih edebilirsiniz. Ama rahat bir yerde çalışıyorsanız Jean pantolonlar da işinizi görecektir.
• Vücut yapınızı mutlaka göz önünde bulundurun. Eğer kiloluysanız skinny jeanler size göre bir tercih olmayacaktır. Bu nedenle vücut yapısı mutlaka dikkate alınması gereken bir olgudur.

 

 

 

RENKLER VE PANTOLONLAR
Renk konusu ise tamamen sizin zevkinize kalmış. Günümüzde artık birçok marka çeşitli renklerde pantolon üretmektedir. Peki hangi renkleri hangi durumlarda kullanabiliriz? Biraz da bu konuya bakalım.
Gri Renk: gri renkli pantolon modelleri ile genellikler her renk gömlek, kazak ve tişört rahatlıkla kombinlenebilmektedir. Gri renklerle en iyi anlaşan tonlar ise genellikle pastel olanlardır. Bununla beraber beyaz, siyah, bordo ve mavi de gri renkle mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Gri renkli pantolonlar hem Jean hem de kumaş pantolon olarak tercih edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haki Renk: Casual giyinmek isteyen erkeklerin en çok tercih ettiği renklerden birisi de hakidir. Yeşilin en çok tercih edilen tonu olan haki renkli pantolonlar hem sportif hem de şık kombinlerde gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.
Siyah: Siyah renkli kumaş ve Jean pantolonlar da erkeklerin sevdiği renkler arasında yer almaktadır. Bu renkteki pantolonlar özellikle beyaz sneakerlarla büyük uyum yakalar.
Lacivert: Slim fit giyimlerde sıklıkla tercih edilen lacivert renk günlük ve şık kullanımlar için ideal tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir