Oduncu Gömlek Modası

Oduncu gömlekleri daha çok salaş giyim tarzına sahip olan erkeklerin gözdesidir. Eski dönemlerden beri kullanılan ve tişört üstüne olsun ya da tek başına olsun geniş bir şekilde kullanılan oduncu gömlekler birçok modele ve renklere sahiptir. Günümüzde oduncu gömleklerini yaşlısından gencine herkes kullanabiliyor.

Oduncu gömleklerle kombin yapmak hiç zor değildir. Sadece bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu noktalardan biri de renk uyumu. Oduncu gömlekler genel olarak tişörtlerin üzerine giyilen basic ürünlerden biridir. Bu gömleklerin kullanımında dikkat edilmesi gereken şey de tişört seçimidir. Oduncu gömleğinize uygun tişört bulmak aslında zor değildir. Sadece hata yapılmaması gerekiyor. Örneğin kırmızı renge sahip ve iri kareli oduncu gömleğe sahipseniz altına çok patlayan kırmızı detaylara sahip ya da tamamen kırmızı renkli tişört giymemenizi tavsiye ederiz. Bu tarz kombinler insanın gözünü yoracak tarzda kombinlerdir. Koyu yeşil ve koyu lacivert renkli oduncu gömleklerinizle herşeyi kombinlemek mümkün. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında tişörtlerinizi tek başınıza giyemezken sizlere çok yardımcı olacak bu parçalar.

Oduncu gömlekleri seçerken biraz daha onlara ceket gözüyle de bakabilirsiniz. Çünkü dediğimiz gibi genel olarak erkekler oduncu gömleğini tişörtlerinin üstüne giyerler. Bu hem serin havalardan korur hem de tarz görünmenizi sağlar.

İri kareli oduncu gömlekleri son dönemlerde erkeklerin favori oduncu gömlek modellerine giriyor. İri kareli erkek gömlekleriyle kombin yapmak o kadar da zor değildir. Koyu renkli oduncu gömleklerinizle hem koyu hem de açık renk tonlarında tişörtlerinizi giyebilirsiniz. Oduncu gömleklerinizi giyerken en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de çizgili tişörtleri tercih etmemeniz olacaktır. Çizgi detaylı tişörtlerinizle oduncu gömleklerinizin detayları birbirine karışık ve dikkat çeker. Bu dikkat çekme olayı kötü anlamda dikkat çekmektir. Çünkü detaylar birbirine girince insanlar kombininizi çok göz yorucu bulabilir ve nereye odaklanacağını bilemez.

Oduncu gömleklerde ekose desenlerden başka desensiz olanları da vardır. Bunlar daha sade modelde olduklarından dolayı dilediğiniz tişört modelleriyle kombinlemeniz daha rahat olacaktır. Oduncu gömleklerin cep detayları da tarzınıza başka bir hava katabiliyor. İri cep detaylara sahip oduncu gömlekleri de küçük bir detay olsa bile sizi tarz gösterebilecek unsurlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir