Mont ve kaban seçerken nelere dikkat etmeli?

 

Havaların soğumaya başlaması ile beraber, erkekler de kış modasına ayak uydurmak için ilk adımlarını atmaya başladı. Malum sonbahar bitiyor ve kış geliyor. Rüzgar, yağmur ve kar derken tüm bu soğuk havalardan korunmak için kaliteli ve şık giyim önerilerine ihtiyacımız var. Kışın bizi soğuk havadan koruyan kaban ve mont modelleri aynı zamanda şık bir görünüm elde etmemizi de sağlıyor. Bildiğiniz gibi mont ve kaban denildiği zaman akla birçok farklı modelde ürün geliyor. Özellikle son zamanlarda erkek kaban ve erkek mont çeşitlerinde cesur model ve alternatif renkler kullanılıyor. Bu sayede erkekler hem soğuktan korunuyor hem de modaya ayak uydurarak daha cool bir görünüm elde ediyor. Peki erkeklerde kaban ve mont seçimi nasıl olmalı? Hangi model ve renkleri seçersek daha şık bir görünüm elde ederiz? Bu yazımızda sizlere bunları açıklayacağız.

 

 

 

 

 

Kısa Mont ve Kaban Modelleri: Kısa mont ve kaban modelleri doğru kombinlenmediği takdirde hoş bir görünüm elde etmenize engel olur. Kısa boylular için oldukça uygun olan kısa boylu modeller, kişileri daha uzun göstermeyi sağlar. Eğer basenler konusunda sıkıntı yaşanıyorsa kısa mont ve kaban modelleri seçilmemelidir. Çünkü bu çeşitleri direkt olarak o bölgede biter ve bu nedenle o bölgeye dikkat çeker. Kısa mont modelleri özellikle kısa boylu erkekler için oldukça uygundur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orta Uzunlukta Mont ve Kaban Modelleri: Mont ve kaban modellerinde cepler her ne kadar önemsiz bir detay olarak görünse de aslında birçok noktayı etkilemektedir. Örneğin basenleri geniş olan erkekler büyük cepli modelleri giyerse, dikkatleri basen bölgesine çekecektir. Bununla beraber omuzlar dar ise vatkalı modeller tercih edilmelidir. Vücudun herhangi bir noktasından rahatsızsanız o noktada bulunan kaban kısmının detaylarının olmaması gerekir. Bu şekilde fazla dikkat çekmezsiniz.

Uzun Mont ve Kaban Modelleri: Diz hizasında biten uzun mont ve kaban modelleri özellikle uzun boylu erkeklerde çok şık durmaktadır. Eğer kısa boylular bu tip ürünleri giyerse, daha kısa ve basık bir görünüme neden olur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir