Kot kombini nasıl yapılır?

Double denim adı verilen kot kombinleri nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere bunun inceliklerini anlatacağız. Kot kombini derken kast ettiğimiz şey hem üstte hem de altta denim kıyafetlerin bulunması. Bu kıyafetleri birbirine uydurmak şart, aksi takdirde komik bir görünüm elde edebilme riski söz konusu. Bu nedenle de kot ceket ve kot pantolon giyerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Öncelikle kot ceketlerden söz açalım. Erkek kot ceket modelleri, her daim giyebileceğiniz en önemli kıyafetlerden. Her erkeğin dolabında mutlaka en az 1 adet kot ceket olması şart!

 

 

 

Bu şekilde farklı farklı birçok tarzda giyinmeniz mümkün olacak. Fakat bugünkü konumuz double denim tarzı. Double denim yani çift kot, çıkartılması zor bir kombin olabilir, ancak doğru yapıldığında giyebileceğiniz en şık ve şık erkek giyim stillerinden birisi haline gelecektir. Bu yazımızla çift kotu çevreleyen efsaneleri ve söylentileri ortadan kaldıracak ve her seferinde nasıl dikkat çekici bir biçimde şık giyineceğinizden bahsedeceğiz. 1950’lerin Amerikan iş kıyafetlerinden olan denimler, artık günümüzün en çok kullanılan ürünleri haline geldi. Özellikle erkek kot ceket modelleri hemen hemen her erkeğin dolabına girdi ve kombin için hazırda bekliyor.

 

 

 

 

 

 

 

AYNI RENK TONUNDAN KAÇININ
Denim kıyafetleri çift olarak giyecekseniz mutlaka aynı tonları seçmekten kaçının. Bu sizlere garip bir takım elbise imajı sağlayacaktır ama tabi ki de iyi yönde değil! Bununla beraber içinize düz beyaz bir pantolon ve harika bir spor ayakkabı giyerseniz kombininizi de tamamlamış olursunuz. Sıklıkla tercih edilen ve kombinlemesi kolay olan siyak kot ceket modelleri de siyah kot pantolonlarla uyum sağlıyor. Renkler çok koyu olduğu için siyah kot bir ceketle renk tonu fark etmeden siyah bir pantolonu rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Yine içinize beyaz bir tshirt ve ayağınıza da beyaz bir sneaker giyerek tarzınızı konuşturmanız mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

Peki double denim dünyasını fethettiyseniz, triple denim dünyasına girmeye hazır mısınız? Erkek kot ceket modelleri, erkek kot gömlek modelleri ve kot pantolon modelleri ile değişik bir tarz yakalamanız mümkün. Ama dediğimiz gibi renk tonlarına dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir