Kot Ceket Giyim Kılavuzu

Erkek kot ceket modellerinin hayranı mısınız? Herhangi bir durumda hızlı bir şekilde tarz olmanızı mı sağlıyorlar? O halde online mağazamızdan birçok kot ceket çeşidi içerisinden seçimlerinizi yapıp, tarzınızı koruma altına alabilirsiniz.

Peki kot ceket seçerken temelde hangi özelliklere bakmak gerekir. Biraz bu konudan bahsedelim. Size en başta kısaca bir özetleme maddeleri oluşturduk:

 

 

 

• Marka demek kalite demek değildir.
• Kot ceketin üretildiği kumaş önemlidir.
• Kot ceketi nelerle kombinleyeceğiniz de önemlidir.
• Ayakkabı seçimini mutlaka detaylıca incelemeliniz gerekir.
• Mevsime uygun bir ürün seçmeyi unutmayın.

 

 

 

 

 

KOT CEKET SEÇERKEN…
Genel bir kural olarak, omuzların etrafına biraz sıkı oturan bir şey seçmeniz gerekiyor. Fakat salaş bir görünümü seviyorsanız oversize erkek kot ceket modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Denim ceket hemen hemen her zaman her erkeğin gardırobunda bulunması gereken ürünlerden birisidir. Bu ürünler insanların uğraşmadan stil sahibi olmasını sağlar. Bu sebeple de mutlaka iyi bir biçimde seçilmelidir ki vücut yapısı da istenildiği gibi ortaya konulabilsin. Denim ceketler, 1880’lerde Levi Strauss tarafından ortaya çıkarıldı. Günümüzde denim ceket her trendy erkeğin gardırobunda bulunan temel bir parça haline gelmiştir. Geçmiş zamanlarda genellikle kovboylar ve madenciler arasında giyilen bir ceketten geliştirilen kot ceket, artık birçok marka tarafından üretilip satılıyor ve birçok stil ve renk varyasyonuyla karşımıza çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kot ceketi kombinlerken şu noktalara dikkat etmelisiniz:
• Akıllı ya da rahat bir görünüm elde etmek için beyaz bir t-shirt her zaman uygun olacaktır. Bu sayede kot ceketin de şık görünmesini sağlayabilirsiniz.
• Eğer daha rahat bir hava yaratmak istiyorsanız pantolonunuzu da daha açık Jean tonlarında seçebilirsiniz.
• Ayakkabılarınızı bot ya da sneaker olarak seçerseniz harika bir sokak tarzı elde etmiş olursunuz.
• Double denim yani çift kot tarzı da dikkat edilmesi gereken tarzlardan. Yani hem altınıza hem de üstünüze kottan üretilen kıyafetleri giymek sizi bazen zora sokabilir. Bu nedenle kotlar arasındaki renk tonu uyumuna da dikkat etmeniz gerekmektedir.
Eğer sizler de harika bir kot cekete ihtiyaç duyuyorsanız online mağazamız üzerinden birçok farklı modelde ceket seçimi yapabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir