Kaşe Kabanlarla Hangi Ayakkabı Modelini Kombinleyebiliriz?

Bazı tüketiciler kaşe kabanlarıyla hangi ayakkabılarla kombin yapabileceğini kestiremiyor. Çeşitli kaşe kaban modellerine bağlı olarak onlara uygun ayakkabı modelleri de değişebiliyor. Kaşe kabanlar genellikle sonbahar ve kış aylarında kullanıldığı için genellikle botlarla kombinlense de diğer ayakkabı modelleriyle kaşe kabanlarınızı uyumlu hale getirmek zor değil. Sadece birkaç kaşe kaban modellerine göre bu ayakkabı modelleri genişlenebiliyor.

Örneğin uzun kaşe kabanlar ve uzun şal yaka kaşe kabanlarla kalın spor ayakkabılarınızı kombinlemek hiç de zor değil. Özellikle sneakerlarla uzun kaşe kabanlarınız güzel bir uyum içerisinde olup aynı zamanda kaşe kabanın ciddi stilini sokak stiline taşımış olursunuz. Sneakerlarla kabanlarınızı uyumlu hale getirmek için renklerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Gri kaşe kabanlarınızla her renkte sneaker veya günlük spor ayakkabınızı kombinleyebilirsiniz. Bu ayakkabı modellerinizi narin değil de biraz kaba hatlara sahip spor ayakkabı olmasına dikkat edilmesi lazım. Çünkü her spor ayakkabı kabanlarınızın ağırlığını taşımayabilir. Kahverengi kaşe kabanlarınız ile de siyah spor ayakkabılarınızla kombinleyebilirsiniz.

Kırçıllı kaşe kabanları da ayakkabılarla kombin yapmak çok zor değildir. Kırçıllı kaşe kabanlar biraz daha ciddi bir modele sahiptir. Kırçıllı kaşe kaban giyerken corcik ayakkabı modellerinden de yararlanabilirsiniz. Klasik ayakkabılar içerisinde günlük giyime en uygun ayakkabılardan biri corcik ayakkabılardır. Corcik ayakkabılar birçok model ve çeşitlere sahip ayakkabılar olduğundan dolayı kırçıllı kaşe kabanlara çok uyan ayakkabı modelleridir. Klasik ayakkabılar kırçıllı kaşe kabanları daha ağır bir havaya getirirken corcik ayakkabılar kırçıllı kaşe kabanları günlük hale getirmenize yardımcı olacaktır. Tabii ki alt ve üst giyim de önemli bir rol oynuyor bu konuda. Kırçıllı kaşe kabanlar ne kadar ağır olursa olsun tabii ki boğazlı kazaklarınız ve kumaş pantolonlarınızla kombin yapabilir ve yine günlük ayakkabınızı kullanabilirsiniz.

İpek gömlekler, düz gömleklerinizi kırçıllı kaşe kabanınızla kombin yapmak çok da zor değildir. Ancak gömleklerinizi daha çok düz ve dik yaka kaşe kabanlarınızı botlarınızla da kombinlemeniz mümkün. Ancak bu durumda kaşe kabanlarınızın uzunluğuna dikkat edilmesi lazım. Kısa kaşe kabanlarınızla botunuzu kombin yaparsanız daha uyumlu hale getirebilirsiniz. Kısa kaşe kabanlarınız da diğer kaşe kaban modelleri gibi sizi soğuktan koruyabilir ve sıcaklığı uzun süre sabit tutturabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir