Kapri pantolonlar yeniden moda

Posted on

 

 

Bir dönem hepimizin giydiği daha sonra ise bir kenara attığı kapri pantolonlar yeniden moda. Bayan elbise modelleri arasında yer alan ve yazın sıcaklarında giyildiğinde ferahlık veren bu modeller, birçok alışveriş sitesinde de yerini almaya başladı. Özellikle 90’lı yıllarda çocukluğunu ve gençliğini yaşamış herkes kapri pantolon modasını hatırlar. Fakat daha sonra 2000’li yıllarda hatırlamak istemediğimiz bir moda olarak geri planda kalmıştır. Şimdilerde ise birçok marka ilkbahar ve yaz sezonu özel kreasyonlarında kapri pantolonlara yer vermeye başlamıştır. Dizin hemen üstünde biten bu pantolonlar hem şık hem de spor giyimde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

 

 

 

 

Peki kapri modellerde hangi tasarımlar ön plana çıkmaktadır? Biraz bunlardan bahsedelim. Eğer şık giyinmek ve kapri pantolon ile işe gitmek istiyorsanız mutlaka kumaş kaprileri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu kapriler sade olmaları nedeniyle minimal bir şıklığa bürünmenizi sağlamaktadır.
Kumaş kapri modellerinin yanı sıra sportif tasarımlar da sıklıkla tercih edilmektedir. Denim olan bu kapriler, blazer ceket ve siyah kemer kombiniyle harika bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Online alışveriş sitemizde bu kombini oluşturmak için gerekli olan her parçayı rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

 

 

 

NELERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKMEKTEDİR?
Baya elbise modelleri arasında yer alan kapriler moda olur olmaz, seçim sırasında nelere dikkat edelim soruları da internette sıklıkla aratılır oldu. Biz de size kapri pantolon seçerken hangi hususları göz önünde bulundurmanız gerektiğine dair bir liste yaptık.

 

 

 

 

 

• Pantolon seçerken en çok paçaların uzunluğuna dikkat etmek gerekmektedir. Paça boyu mutlaka bacağınızın en ince noktasında bitmelidir. Bu da bacaklarınızın daha ince, narin ve güzel görünmesini sağlayacaktır.
• Paça boyuna dikkat etmenin bir diğer avantajı ise bacak boyunuzun olduğundan kısa görünmemesi sağlamaktır. Eğer boy kalın bir noktada biterse kısa ve şişman görünme ihtimaliniz artar.
Kapri seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise nelerle kombinleyeceğinizdir. Eğer sade olmak istiyorsanız desenli kaprileri seçmemeniz gerekmektedir. Üstünüze desenli bir bluz giymeyi düşünüyorsanız kapriniz mutlaka düz renk olmalıdır.

Bayan elbise modelleri arasında 2018 modası olarak yerini alan kapri çeşitlerini online alışveriş mağazamızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir