İşe Giderken Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı işyerleri, ofiste çalışanlarının tercih etmesi gereken kıyafetler konusunda katı olabiliyor. İş verimini, çalışan ikna kabiliyetini, inandırıcılığını ve en önemlisi güvenini ekleyen kıyafetler işverenler tarafından takip edilebiliyor. Böyle durumlarda, genellikle, rahat stilden parçalar yerine kararlı bir görünüm sunan klasik stil parçalar öneriliyor. Erkek giyim kombin seçenekleri içinde klasik gömlek, klasik ceket ve klasik pantolon gibi parçalar ile görünür olan ofis stiline kısaca bir göz atalım.

 

 

 

 

 

Tümüyle klasik
Ofis stilinde dikkat edilmesi gereken en önemli kural, parçaların tümüyle klasik stile ait olmasıdır. Pantolonlarınızın, gömleklerinizin ve ceketlerinizin klasik stile ait olması hatta takım şeklinde olması size böyle bir ofis ortamında artı puan kazandıracaktır. Ayakkabılar konusunda da klasik stile özellikle bağlı kalın. Saat gibi aksesuarlar da tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renkler önemli
İş sadece klasik stil parçaları giymekle bitmiyor. Bu klasik parçaların ayrıca uygun renklerde seçilmiş olması gerekli. Klasik parçalarda sıklıkla karşımıza çıkan renkler olan siyah, gri, lacivert, kahverengi gibi koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Erkek giyim kombin seçenekleri arasında gömlekler ile beyaz rengin de oldukça sık bir şekilde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ancak diğer renkleri tercih ederken dikkati olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

Detayları minimumda tutun
Ofis stili için hazırlanmış klasik parçalar genelde tekdüzedir. Ancak öyle olmama ihtimaline karşı, parçaları detaylar konusunda ufak bir incelemeye tabii tutmanızı öneririz. Nakış, farklı türden yaka vb. detaylar belirli bir noktaya kadar hoş karşılanabilirken; püskül, payet gibi detaylar ofis kombini içinde iyi bir görüntü oluşturmaz. Bunlardan özellikle kaçının. Minimal detayları ise, yine detayın türüne ve ofis kültürünüze göre tercih edebilirsiniz.
Siz de işe giderken tercih edeceğiniz parçalar konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, gardırobunuzu yukarıdaki püf noktalara dikkat ederek genişletebilirsiniz. Özellikle klasik ceketler aracılığıyla az parça ile daha fazla erkek giyim kombin seçeneği yaratabilirsiniz. Fiyatları açısından diğer parçalara göre uygun sayılabilecek gömleklere ağırlık vererek de seçeneklerinizi çoğaltabilirsiniz. Ofis stilinize ayak uyduracak klasik ceket ve klasik gömlek modelleri için online alışveriş sitemizi ziyaret edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir