İş yerinde başarılı olmak için ne giymeli?

Posted on

İş toplantıları ve etkinlikleri için kadınlar, mutlaka elbise modelleri 2019 arasından kendilerine göre bir şeyler bulacaklardır. Fakat bu modeller arasından kombin oluştururken mutlaka, belli başlı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Peki iş yerinde kıyafet anlamında çekici ve ciddi görünmek için ne giymek gerekmektedir?

 

 

 

 

 

Özel Giysiler Giyin: Özel tasarlanmış kıyafetler her zaman daha iyi görünür. Elbise modelleri 2019 arasından birçok güzel kıyafeti online mağazamızda bulabilirsiniz.
Renk ve desenler: Ciddi renkler ve kumaşlar kadınlar için iş kıyafetlerinde standart olarak kullanılmaktadır. Koyu gri veya lacivert pantolon ve takım elbise giyebilirsiniz. Kıyafetler profesyonel olacaksa siyah renk tercih edilmelidir. Örneğin kokteyl elbiseleri iş toplantıları için uygun değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renk ve Desen Uyuşmazlığından Kaçının: İşletmeniz hakkında insanlara kıyafetinizle bir şeyler anlatmak isterseniz buna göre giyinmeniz gerekmektedir. Örneğin renk uyuşmazlıkları ile rüküş bir imaj sergileyerek, iş toplantılarında güven vermeyen bir ortam yaratmamalısınız. Bu nedenle kombin yaparken mutlaka renk ve desen uyuşmazlığı hususuna dikkat etmelisiniz. Örneğin geniş şeritler ve yüksek parlaklığa sahip kumaşlar iş toplantıları için oldukça rahatsız edici kabul edilmektedir.
Pantolon Seçimi: Yün ve yün karışımından yapılan pantolon ve takım elbise, standart iş kıyafetleridir ve her mevsimde giyilebilir. Pantolonun temiz ve kırışıklık içermediğinden emin olun. Güzel bir vücut yapınız olsa bile, işe giderken çok dar olan pantolon giymekten uzak durun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etekler ve Elbiseler: Doğru renk ve malzeme önemlidir, ancak doğru uzunluk da önemlidir. Elbise modelleri 2019 trendleri arasından iş yerinize uygun uzunlukta elbise ve etek seçmelisiniz. Örneğin koltuğunuzda frikik vermeden rahatça oturabilmek için uygun uzunlukta kıyafet şarttır. İş yerinde giyeceğiniz elbise ve etekler aynı zamanda hareketinizi de kısıtlamamalıdır.
İç Çamaşırları: İç çamaşırlarınız mutlaka vücut yapınızı desteklemeli ve kıyafetin içerisinden belli olmamalıdır. Örneğin elbise modelleri 2019 modası arasından seçtiğiniz bir elbise külot çizginizi belli etmemelidir. Bu nedenle dikişsiz külotlar önerilir.
Ayakkabılar: Kıyafetlerinizi tamamlayan renkte ve modelde ayakkabıları tercih etmelisiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir