Hiç Modası Geçmeyen Bir Parça: Ekose Gömlekler

 

2019 erkek modası ve ana akım moda trendleri içinde varlığını sürdürmeye devam eden bir parça var: ekose gömlekler. Ekose gömlek modelleri, 80’li yılların sonlarından beri erkek gardırobunun vazgeçilmezlerinden olmayı sürdürüyor.
Tüm zamanlar içinde ekose gömleklerin genel hatlarıyla sabit kaldığını söyleyebiliriz. Ancak günümüzde, hem beyaz ve kırmızı gibi popüler renkler dışında farklı renklerde üretimine hem de farklı ekose detaylarına rastlıyoruz. Örneğin, bu gömlek modellerinde alışılmışın dışında üç veya dört renk hâkim olabiliyor. Veya büyük kareli gömlekler, öne çıkan moda parçalardan biri.

 

 

Büyük kareli gömlekler
Ekose gömlek denildiğinde aklımıza çoğunlukla küçük veya orta büyüklükte kare desenleri olan gömlekler gelir. Ancak 2019 modası içinde yer alan ekose erkek gömleklerinde büyük kareler görüyoruz. Özellikle hardal, yeşil gibi popüler retro & vintage renklerinde olanlar oldukça göze çarpıyor. Ancak daha az gösterişli ve klasik modeller tercih etmek isterseniz de lacivert renkte ve çok ince beyaz çizgiler aracılığıyla ekose (kare) deseni elde edilmiş gömlekleri tercih edebilirsiniz. Bu gömlek modelleri, son derece şık olduğu gibi; her ortama uyum sağlamasıyla da son derece kullanışlıdır. Ekose gömleklere farklı bir bakış açısıyla bakmak isterseniz, işe bu büyük kareli ekose gömlekler ile başlayabilirsiniz.

 

Birkaç rengin hâkim olduğu ekose gömlekler
Daha enerjik ve hareketli bir ekose gömlek isterseniz de birkaç renkten oluşan ekose gömlekleri tercih edebilirsiniz. Bu gömlekler, birbirine zıt renkler veya aynı rengin farklı tonlarını içerebilir. Özellikle casual kullanım için ideal gömlek modelleridir.
İster küçük kareli ister büyük kareli; ister iki renk ister birçok renk içersin; ekose gömlekler her ortama uyum sağlayan parçalar olarak moda akımlarının içinde yer almaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle küçük veya orta büyüklükteki (80’li ve 90’lı yıllarda popüler olan) ekose gömlekler, retro & vintage stile yakın erkekler tarafından tercih edilirken; büyük kareli ekose gömlekler modern stile daha yatkın erkekler tarafından kullanılmaktadır. Siz de stilinize uygun ekose gömlekleri online alışveriş siteleri aracılığıyla satın alabilirsiniz. Kredi kartına taksit ve kapıda ödeme seçenekleriyle ucuz ve güvenli alışveriş vaat eden alışveriş sitemize davetlisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir