Her Mevsim Kullanılabilecek Kumaşlar

Kumaşlar da en az tercih ettiğimiz parçaların modelleri kadar önem taşır. Bu durum, özellikle de sağlıklı kumaş türleri ile belirgin olmaktadır. Son yıllarda doğaya karşı artan duyarlılık ile paralel bir şekilde, birçok kişi polyester, naylon gibi sağlıksız kumaşlar yerine pamuklu, viskoz gibi sağlıklı kumaş türlerine yönelmiştir. Peki, bu sağlıklı kumaş türlerinden hangileri her mevsim kullanmaya uygundur? Hangi kumaş türleri her mevsim hem konfor hem de şıklık sağlar? Gelin, alışveriş siteleri aracılığıyla rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu kıyafetlerin kumaşlarına bir göz atalım.

 

 

 

Pamuklu kumaşlar
Kuşkusuz, her mevsim kullanılabilecek kumaşların başında pamuklu kumaşlar gelmektedir. Pamuklu kumaşlar neredeyse her stilden parçanın temel materyalini oluşturur. Son derece yaygın olmasının yanında son derece konforludur da. Sağlıklı kumaşların da en popülerlerinden biri olan pamuklu kumaşlara, her mevsimden parçanızda kolaylıkla rastlamanız mümkündür. Pamuklu kumaşlar, özellikle tişört, sweatshirt vb. rahat stil parçalar ile görünür olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viskoz kumaşlar
Viskoz kumaşlar, her mevsim kullanılabilecek bir başka kumaş türüdür. Alışveriş siteleri ile genellikle gömlek formunda yerini kolayca tespit edebildiğimiz bu kumaş, son derece rahattır. Çekme özelliğinden dolayı pek kıymeti bilinmese de en sağlıklı ve konforlu kumaşlardan biri olduğu söylenebilir. Bununla birlikte, kış aylarında blazer; klasik stilde ise kumaş pantolonlar ile kendini gösterir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keten kumaşlar
Ütüleme zorluğu nedeniyle pek tercih edilmeyen bir başka kullanışlı kumaş da ketendir. Keten, her mevsim tercih edilebilir olmasının yanında son derece sağlıklıdır. Özellikle Alaçatı Stili parçaları ile görünür olmuş ve popüler hale gelmiştir. Ayrıca birçok modern iş kadını temasını benimsemiş giyim markasının da favori kumaş türüdür.
Siz de her mevsim kullanabileceğiniz konforlu ve sağlıklı kumaş türleri arıyorsanız bu öneriler ile başlayabilirsiniz. Stil sahibi ve modern bir görünüm için online alışveriş siteleri ile satın alabileceğiniz keten kumaştan parçaları şiddetle öneririz. Bu parçalar özellikle yaz aylarında apayrı bir etkileyiciliğe kavuşabiliyor. Online alışveriş sitemizde, her türlü kumaş türünde parçaya rastlayabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Keyifli bir alışveriş deneyimi için sitemize mutlaka uğrayın!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir