Hangi Kaban ve Mont Çeşitlerini Giyelim?

Kışın kendisini iyice hissettirmesiyle beraber, erkekler modaya uygun kaban ve mont aramaya başladı bile. Sizler için bu yazımzıda erkeklerin en çok beğendiği kışlık ceket çeşitlerini paylaşacağız. Özellikle geçmişten günümüze kadar süregelen moda akımı içerisinden sıyrılan çeşitlerle, hem sıcak olacak hem de şıklığınıza şıklık katacaksınız. Peki nedir erkeklerin sıklıkla tercih ettiği kaban ve mont çeşitleri. Gelin beraberce bir göz atalım.

 

 

 

 

 

Palto
Palto, bir erkeğin giyebileceği kış kıyafetlerinin en resmisidir. Özel tasarlanmıştır. Dar yakalı ve genellikle dizlerin altında oturan bir yapıya sahiptir. Listemizde de belirteceğimiz pek çok kaban ve mont çeşidi gibi aslında orijinal olarak askeri giyim eşyalarından birisiydi. Bugün, palto hala hem günlük yaşamda hem de resmi davetlerde giyilmektedir ve modanın eskitemediği parçalardan birisi olarak kabul edilmektedir. Bu parçanın resmi doğası, bir takım elbise veya resmi bir kıyafet ile giymek için mükemmel seçimdir. İşe giderken giyecek bir ceket arıyorsanız, bu şüphesiz sizin için en iyi seçimdir. Isınızı korurken resmi bir estetiği korumak için harika bir seçim olacaktır.

 

 

 

 

 

Bomber Ceket
Gelelim kış mevsiminin en çok tercih edilen mont çeşitlerinden birisine: Bomber ceket. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde geçmişte pilotlar bu ceketi giymekteydi. Çünkü ceketin rahatlığı sayesinde hareket kabiliyeti sağlanmaktaydı. Bununla beraber bu ceket erkekleri sıcak da tutuyordu. Bomber ceketler eskiden orijinal olarak deriden imal edilse de günümüzde artık birçok farklı kumaş çeşidiyle de tasarlanmakta ve piyasaya sürülmektedir. 70’li yıllarda erkeklerin bomber ceketi gibi stilleri özellikle sokak hareketi tarafından benimsendi. Bu ceketin zengin tarihi, kısmen her erkeğin gardırobu çok önemlidir. Bomber ceket giyerken kombinleri de basit tutabilirsiniz. Örneğin düz bir tişört ve kot kombinasyonu, bomber ceketle mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Eğer hava soğuksa ve kendinizi sıcak tutmak istiyorsanız ceketinizi basit bir sweatshirt ile de kombinlemeniz mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denizci Kabanı
Resmi bir kabana mı ihtiyacınız var? O halde geçmişte denizcilerin giymesi için tasarlanmış olan denizci kabanlarına mutlaka göz atmalısınız. Özellikle gömlek ve takım elbiselerle uyum içerisinde olan bu parça ile iş toplantılarına içiniz rahat bir biçimde katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir