Hangi gömlek çeşidini neden seçmeliyiz?

 

2018 erkek gömlek modelleri bu yıla damgasını vurdu. Özellikle sonbahar kış sezonu için kendini gösteren bu modeller, erkeklerin daha şık ve karizmatik bir tarz yakalamasını sağlıyor. Peki bir erkek doğru gömleği nasıl seçmelidir? Bunun için hangi noktaları dikkate almamız gerekiyor? İşte bu yazımızda sizlere gömlek seçerken hangi ipuçlarından faydalanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.
Erkeklerin vazgeçilmez giyim parçalarından birisi olan gömlekler hem ciddi hem de sportif giyimlerde karşımıza çıkmaktadır. Gömleğin desenine ve kumaşına bağlı olarak kullanım alanları değişmektedir. Peki gömlek seçerken hangi kuralları dikkate almamız gerekiyor? Şimdi bunlara bakalım:

 

 

 

 

 

Klasik Modeller
Gömlek seçerken eğer ofis şıklığı yakalamayı planlıyorsanız ve ciddi bir iş yeriniz varsa mutlaka klasik modelleri tercih etmeniz gerekiyor. Burada da devreye siyah, beyaz ve mavi gibi nötr renkler giriyor. Klasik gömleklerde desen bulunmuyor bu nedenle de her türlü pantolonla rahatlıkla uyum yakalayabiliyor. Klasik modellerde genellikle cep bulunuyor bu da gömleğe daha ciddi bir hava katıyor. Desensiz klasik gömlek modelleri birçok kravatla da rahatlıkla kombinlenebiliyor. Bununla birlikte kol düğmesi de bu tip gömleklerle harika bir uyum yakalıyor.

 

 

 

 

 

Sportif Modeller
Bu gömlek modelleri genellikle giyim kuralı olmayan iş yerlerinde kullanılmak üzere tercih edilebilir. Aynı zamanda arkadaş toplantılarında ve günlük yaşamda da kullanılabilir. Sportif gömlekler genellikle desenli ve baskılı olabilir. Bununla beraber farklı farklı pek çok renklerde de karşımıza çıkmaktadır. Bu gömlekler sayesinde erkekler renkli kişiliklerini de ortaya çıkarabilir.

 

 

 

 

 

Alternatif Modeller
Bu tip gömlekler genellikle sportif ve şıklık arasında bir çizgide bulunmaktadır. Arkadaş toplantılarında ve nispeten daha rahat iş yerlerinde kullanılabilir.
Online mağazamızda yukarıda bahsettiğimiz tüm gömlek çeşitlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu gömlek çeşitleri sayesinde şıklığı yakalayabilir ve girdiğiniz ortamlarda dikkatleri de üzerinize çekebilirsiniz. Erkek gömlek modelleri fiyatları da sizleri korkutmasın. Mağazamızda uygun fiyatlarla kaliteli ve farklı çeşitlerde birçok gömlek modeli bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir