Gündelik Yaşamda Nasıl Giyinmeliyiz?

Gündelik yaşamda giymeyi tercih ettiklerimizle şekillenen stile casual (günlük) stil denilebilir. Casual stilde hem rahatlık hem de şıklık ön plandadır. Diğer bir deyişle, sadece gün içinde kullanmayı tercih ettiğimiz alelade kıyafetler bütünü değildir. Belirli bir birikim, uyum ve harmoni gerektirir. Bu nedenle casual stilde dikkat edilmesi gereken bazı noktalardan ya da kullanılması ile stilin kalitesini artıran bazı parçalardan söz edilebilir. Örneğin, erkek kot ceket erkek kaban modelleri gibi. Gelin, gündelik yaşamda nasıl giyinilir kısaca özetleyelim.

 

 

 

 

 

Rahatlık ön planda olmalı
Casual stil parçalar, gün boyu içinde olacağımız için konforlu ve rahat olmalıdır. Bu yüzden sizi sıkmayacak, ağır ve baskı altında hissettirmeyecek parçaları tercih etmelisiniz. Dolayısıyla hangi parça söz konusu olursa olsun, slim kalıplar yerine regular (normal) ve loose veya oversize (bol) kalıplar kullanılmalıdır. Tişört, sweat, hırka, gömlek, kot gömlek gibi parçalar işinizi görebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şıklığı unutmayın
Ancak rahatlığı ve konforu ön plana almaya çalışırken şıklığı göz ardı etmemeniz gerekir. Çünkü yukarıda da bahsedildiği gibi, casual stil sadece bizim günlük olarak seçtiğimiz parçalar değildir. Belirli bir uyum gerektirir. Bu yüzden erkek tişört, sweat gibi parçaları erkek kot ceket erkek kaban gibi parçalar ile kombinlemek isteyebilirsiniz. Özellikle kabanlar ile daha önce hiç yakalayamadığınız doğal ve olgun bir şıklık elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Aksesuarlardan korkmayın
Casual stil, sadece gün içinde giyilecek kıyafetlerden ibaret anlaşıldığı için aksesuar kullanımı minimuma düşebiliyor. Hatta bazen hiç kullanılmıyor bile. Ancak aksesuarlardan korkmanıza gerek yok. Saat başta olmak üzere, otantik deri bileklik ve kolyeler, sırt çantaları pekâlâ kullanabilirsiniz. Aksesuar kullanmaya başladıktan sonra kombininizin ufak dokunuşlar ile nasıl renklendiğine inanamayacaksınız.
Siz de kaliteli bir casual stil kombin ile güne merhaba demek istiyorsanız, online alışveriş sitelerine göz atabilirsiniz. Alışveriş sitemiz, aklınızdaki casual kombine ulaşmak için ihtiyacınız olan parçaları memnuniyetle temin edecektir. Özellikle erkek kot ceket erkek kaban ve erkek deri ceket modelleri ile mükemmel kombinler yaratmak için bir an önce sitemizi ziyaret edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir