Farklı ceket türleri ile havanızı yakalayın

Posted on

Ceketler hem özel davetler, hem iş toplantıları hem de arkadaş buluşmaları için mutlaka gerekli olan giyim parçalarından birisidir. Özellikle erkek ceket modelleri arasında bir numara olan blazer ceketler ile yapılan tüm kombinler erkeklerin çok daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. İş hayatının ve çeşitli etkinliklerin vazgeçilmez giyim parçalarından birisi olan erkek blazer ceket modelleri, farklı farklı kombinlerle kişiselleştirilebiliyor. Erkek ceket modelleri arasında yer alan blazer ceketler, farklı model ve renklerle de ön plana çıkıyor. Günümüzde birçok önemli marka blazer ceket çeşitleri tasarlıyor ve vitrinlere yerleştiriyor. Bu tip ceketler sayesinde erkekler daha şık ve kendine güvenen bir imaj çiziyor. Blazer ceketler erkeklere fakrlı birçok ürün ile kombin yapma imkanı sunduğu için çok satılıyor. Bizler de online mağazamızda sizler için farklı model ve renklerde harika erkek ceket modelleri bulunduruyoruz. Peki blazer ceket giyerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bu yazımızda bu hususa değineceğiz.

 

 

 

 

 

 

Omuzlar mutlaka oturmalı
Erkek ceket modeli seçiminde omuzlara kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Erkeklerin vücuduna ve omuzlarına tam oturmayan ceketler paspal bir görünüme sebep olabilmektedir. Bu nedenle kıyafeti denerken mutlaka omuz kısımlarından oturmasına önem göstermek şarttır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaka kısmının oturması gerekir
Erkek ceket modelleri birçok farklı tasarımla karşımıza çıkmaktadır. Ceketler farklı farklı olduğu için her vücut tipine uymayabilir. Bu nedenle ceket seçerken omuzlarla beraber yaka kısmının da vücuda oturmasına dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin ceketin içerisine gömlek giyilecekse gömlek ve ceketin yakaları arasında boşluk olmamalıdır. Eğer boşluk ortaya çıkarsa ceket oturmamış demektir. Bu da kötü bir görümünün ortaya çıkmasına yol açar.

 

 

 

 

Düğmenin deforme olmadan kapanması lazım
Ciddi tarzda ceketler genellikle önü kapalı olarak kullanılır. Bu nedenle de ceket denerken mutlaka düğmeleri ilikleyerek nasıl bir görüntünün ortaya çıktığına dikkat etmek şarttır. Eğer düğmeler iliklendiğinde ceket yukarı doğru toparlanıyor ve büzüşüyorsa, o ceketi satın almamak gerekmektedir.
Kol boyunun nizami olması şart
Ceketin kolunun altından yaklaşık olarak bir iki santimlik bir açıdan gömlek görünmelidir. Bunun azı ve fazlası kombinin kötü durduğuna işarettir.
Eğer sizler de şık bir erkek ceket modeli arıyorsanız, online mağazamızdaki ürünlerimizi mutlaka incelemelisiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir