Erkek kaban çeşitleri nelerdir?

Posted on

Ofise gitmek, özel bir akşama katılmak, arkadaşlarla bir kokteyl içmek için giydiğimiz kaban çeşitlerini seçerken hep sıklıkla düşünürüz. Ve markaların vitrinlerinde çok farklı tarzlarda kaban görüyor hepsini de beğeniyoruz. Zarif, resmi, sportif ve salaş modelleriyle erkek kaban çeşitleri online mağazamızda sizleri bekliyor. Erkek kabanları kış için en önemli giysidir ve doğru olanı satın almak için düşünmemiz gerekmektedir. Seçimleri yaparken tür, kumaş, renk ve stil gibi bazı özellikleri göz önünde bulundurmak da şart. Bu yazımızda sizlere en uygun kaban çeşidini seçmeniz için bir kılavuz hazırlamaya karar verdik.

 

 

 

 

 

Kaşe Erkek Kaban
Londra’da 19. yüzyılın ortalarında benimsenen giyim çeşitlerinden birisi de klasik kabanlardı. Bazen 2 bazen de tek düğmesi bulunan bu kabanlar günümüzde kaşe kaban olarak adlandırılıyor. Geçmişten bu yana model olarak değişim gösteren kaşe kabanlar, pratik olarak aynı kalmıştır: Düğmeler, 2 yatay cep, sol tarafta bulunan bir göğüs cebi ve dizlerin üzerinde bir uzunluk. Genellikle, geleneksel gri veya koyu mavi renkte, çoğunlukla yün karışımlı yumuşak zarif bir kumaştan üretilmektedir. Kışın hem şık durmanızı sağlar hem de sizi ısıtır.

 

 

 

 

 

 

Trençkot Erkek Kaban
Özellikle kışın ve sonbaharda giyilmek için uygun olan, trençkotlar, erkeklerin en şık silahlarından birisi. Özellikle yağmurlu günlerde tercih edilen bu kıyafet çeşidi karizmanıza karizma katıyor. Trençkot tabi ki ilk zamanlarda askerler için üretildi, diğer tüm kıyafet çeşitleri gibi ama zamanla moda sayesinde çizgisi gelişti, yüz yıl boyunca farklı modellerde tasarlandı. Trençkotlar geleneksel olarak bej renginde üretilmeye başlansa da artık zamanımızda siyah ve lacivert renkleri daha sık kullanılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Su Geçirmez Erkek Kabanları
Su geçirmez erkek kabanları, özellikle outdoor sporlara ilgi duyan erkeklerin en sık tercih ettiği kıyafet çeşitlerinden birisi. Sizi hem soğuktan koruyan hem de sportif bir şıklığa ulaşmanızı sağlayan bu ürünler online mağazamızda da sıklıkla satılan parçalardan birisi. Bu kaban çeşitleri günümüzde farklı renk ve modellerde üretilmekte ve her yaş için rahat ve uygun olarak kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir