Erkek Gömlek Şıklığını Sokak Stiline Nasıl Uyarlarız?

Posted on

Gömlek denilince insanların bilincinde şıklık algısı oluşuyor. Ancak özellikle 2019 yılın moda dünyasına baktığımızda erkek gömleklerinin sokak stiline de yansıdığını görebiliriz. Erkek gömleklerinin birbirinden farklı bir takım çeşitleri vardır. Yazlık gömlekler erkekler için en rahat modellerdendir.


Gün içinde giyindiğimiz kıyafetlerin içinde konforlu olmamız, rahat bir şekilde hareket etmemiz çok önemlidir. Hem vücut tipine, hem ten rengimize uygun yazlık gömlekler bunun için en ideal seçenektir. Ayrıca yazlık gömleklerle kombin yaratmak her zaman daha kolaydır. Yazlık gömleklerin daha çok soft renklerde olmasının tercih edilmesi gerekiyor. Erkek gömlekleri arasında en soft renkleri taşıyan model kesinlikle yazlık gömleklerdir. Yazlık gömlekler tercih ederken diğer kullanılan renklerin de çok fazla koyu olmamasına dikkat edilmesi lazım. Örneğin, beyaz yazlık gömlek giyildiğinde altına simsiyah bir pantolon sezona uygun bir kombin olmaz. Yazlık gömleklerin günlük ama aynı zamanda tarz duruşunu gölgede bırakır. 2019 yaz sezonunda bu tarz hataların yapılmamasına dikkat edilmelidir. Sokak stili de olsa, giyime önem verenlerin bu konuda biraz daha bilinçli olması tercih edilmelidir. Uygun bir günlük ayakkabı veya spor ayakkabıyla da kombin tamamlanabilir.


Yazlık erkek gömleklerinde son zamanlarda insanların uğraşsız tarz görünmelerinin sebebi de daha çok salaş gömlek kullanımıdır. Yazlık gömleklerini sokağa taşımak için çoğunlukla salaş olan modelleri günü kurtaran parçalardan biridir. Bir tişörte eşdeğer olan salaş gömlekler öncü özelliği, kesinlikle, rahat olması. Salaş gömleklerle ajans gibi yerler için iş görüşmelerine dahi gidilebilir. Kullanışı daha kolay olan salaş gömleklerini aynı zamanda sokak stilinde de çok uygun bir şekilde kullanışını da görmek mümkündür. İş görüşmesinden çıkıp kız arkadaşınızla bile görüşmeye gidebilirsiniz. Kullanışı çok geniş bir modeldir.

 

 

 

 

 

 

 

Salaş gömleklerin genelde beyaz renkleri tercih edilse de, siyah gömlekleri de gece dışarı çıkarken kullanıma uygundur. Altına kesinlikle kullanılması gereken spor ayakkabıları ile tarzınıza tarz katabilirsiniz. Örnek gömlekler için https://www.vavin.com.tr/erkek-gomlek/ kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnternet alışverişlerinde salaş gömlek satın alacaksanız özellikle bir beden küçüğünün tercih edilmesini tavsiye ediyoruz. Salaş bir kesim her zaman bir beden büyük kesimde olabiliyor. Ancak ben daha çok salaş bir görünüme sahip olmak istiyorum derseniz tam bedeninizi almanız daha uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir