Erkek Giyim’e Dair Sokak Modası

Posted on

Giyim stili kişinin konumunu, yaşam koşullarını ve kişiliğini yansıtan bir aynadır. Bu durum kadınlar için de erkekler için de geçerlidir.

Dış görünüş ilk intiba için çok önemlidir. Öğrenci, resmi kurum çalışanı, özel bir şirket elemanı, işveren patron, fabrika çalışanı, serbest çalışan ve daha pek çok farklı konumda olan erkekler hangi yaşta olursa olsun, çalıştığı işin kıyafet yönetmeliğine uyması dışındaki özel yaşamında belli bir tarzı olmalıdır. Ya da iş ortamı kıyafet konusunda esnekse bu stilini mesai saatlerine de yansıtabilir.

 • Belli bir stiliniz olursa size özel günlerinizde hediye alacak olan kişilerin işi kolaylaşacak Vavin erkek giyim ile sizin de kullanabileceğiniz bir hediye olacaktır.
 • Tarzınızı etrafınıza yansıtın ama bu da yetmez, favori renginiz de dışarıya size en yakışan rengi yansıtmalıdır. Hatta öyle özdeşleştirin ki o renk açık mavi ise açık mavi rengi gören kişi hemen sizi anımsasın.
 • Giyiminizde uyuma dikkat edin. Örneğin kareli gömleğin içine baskılı tişört giyip gömleğin düğmelerini açarak karmaşa yaratmayın.
 • Siyah takıntınız varsa mutlaka bunu aşın yani farklı renklere de şans tanıyın.
 • 2017 yılı renklerin dans ettiği yıldır desek doğrudur. Kadınlar bunu çok çeşitli kombinelerle gerçekleştiriyor. Erkekler de gri ile pembeyi, açık mavi bir Jean ile leylak rengini, beyaz ile fıstık yeşilini, haki ile toprak rengini pekala birlikte kullanabilir.
 • Erkekler de tıpkı kadınlar gibi vücut tiplerini iyi tanımalı ve ona göre giyinmelidir. Bir gün salaş bir şalvar görünümlü pantolon, diğer gün daracık bir pantolon veya bir sonraki gün takım elbise gibi karmaşa yaratmamalıdır. Tabi özel günler özel giyinmeyi gerektirmektedir. Fakat öyle de olsa küçük nüanslar ile yine de benim tarzım aslında bu değil şu demek de mümkündür.
 • Taklitçi olmayın, taklit edilin. Evet, moda büyük bir çoğunluğun ayak uydurduğu bir akımdır fakat modayı takip ediyorsanız bile herkesten farklı küçük değişiklikler yapın ve bu size özel bir değişiklik olsun. Örneğin Vavin erkek giyim takipçisi olabilirsiniz.
 • Bir ayakkabı, çanta ya da kemer alırken sadece sayılı kıyafetlerinizle kullanacağınız ürünleri satın almayın. Pek çok kıyafet ile giyebileceğiniz ürünleri tercih edin.
 • Son birkaç yıldan bu güne erkeklerde görülen abartılı sakallar artık kısalıyor. Bazı erkeklerin bu gür sakal modasına kendilerini fazlası ile kaptırması artık komik bir hal almaya başladığından siz siz olun sırf moda diye bu gibi hatalara düşmeyin. Bu tür sakalları gereğinden fazla benimseyen tipler yüzlerinde orantısızlık olan ve bunu kamufle etmek amacı ile bırakılan sakallar olduğunu unutmayın.
 • Tarz belirlemede sakal kadar saç ve kaş şekli de önemlidir. Örneğin bakımlı ve şekilli kaşlar güzel bir ifade kazandırırken abartılı kaş alma durumunda yine komik duruma düşme riski unutulmamalıdır.
 • Bileklik takılan ellerde tırnak bakımı daha çok dikkat çekeceğinden, Bakımsız el ve tırnaklara bileklik hatta saat bile takmak hata olur.
 • Kısa boylu erkekler hafif platformlu spor ayakkabıları tercih edebilirler. Ancak bu platformlar abartılı olmamalı azami 2,5-3 cm kalınlığından daha yüksek olmamalıdır.
 • Yaz ve bahar aylarında kısa şort pantolonlar çok moda olup, her erkeğin gardırobunda en az 2 farklı renk şort pantolon bulunmalıdır.
 • Jean üzerine kısa ceketler, ceket içine canlı gömlekler ile spor ayakkabılar bu sezon erkek giyiminde çok göreceğimiz kombin çeşididir. Zıt renklerin kombini ise son trendler arasındadır.
 • Stilini belirleyen erkeğin alışverişi de kolay olur ve Vavin erkek giyim çeşitliliğinde gardırobunuzu hareketlendirebilir yeni kombinler elde edebilirsiniz.

One Reply to “Erkek Giyim’e Dair Sokak Modası”

 1. Привет всем участникам форума!
  Нашел удивительную подборку на этом сайте: http://hellbro.ru :
  http://hellbro.ru/foto-prikoly-interesnoe/4197-odin-den-amerikanki-v-rossiyskoy-derevne.html Один день американки в российской деревне
  Фотограф Nathaniel Goldberg
  http://hellbro.ru/foto-prikoly-interesnoe/3927-luchshie-mesta-dlya-vinnyh-gurmanov.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir