Erkek Giyim Tarzları Nelerdir?

Erkek giyim tarzları oldukça çeşitlidir. Özellikle her dönemin kendisine has birkaç farklı stili bulunmaktadır. Her erkek de kendi vücut yapısı ve karakteristik özelliklerine göre farklı tarzları seçebilir. Peki nelerdir bu tarzlar? Bu yazımızda sizler için her stili ayrı ayrı inceledik.

 

 

 

 

 

Aksesuar Ağırlıklı Tarz
Erkekler son zamanlarda erkek giyim tarzları konusunda aksesuarlara da ağırlık vermeye başladı. Tabi aksesuar dediğimiz zaman aklınıza sadece saat ve kolye gibi şeyler gelmesin. Şapka, kol saati, kaşkol ve kemer gibi birçok parça da aksesuar kategorisinde değerlendirilmekte. Eskiden erkekler aksesuarlara çok da sıcak bakmazdı ama günümüzde moda algılarının değişmesiyle beraber erkekler şıklığa şıklık katan aksesuar seçeneklerini de satın almaya başladı. Online mağazamızda her kombine uygun farklı aksesuar çeşitlerini bulmanız mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportif Şıklık
Günümüz erkeğinin en çok tercih ettiği tarzlardan birisi de sportif şıklık. Erkekler zaman zaman hem rahat hem de şık olmak ister ve bunu nasıl yapacaklarına karar veremezler. İşte tam olarak bu noktada sportif şıklık devreye giriyor ve erkeklerin adeta kurtarıcısı oluyor. Sportif şıklığı sokağa taşıyan tüm erkekler, farklı havalarıyla herkesi büyülemeyi başarıyor. Üstelik bunu yaparken de hiç zorlanmıyorlar. Örneğin spor gömlekler, spor kesim t-shirtler ve sweatsirtler bu modanın öncüleri durumunda. Tabi kot ceket ve kot pantolonlardan da bahsetmeden geçemeyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ofis Şıklığı
Ofis şıklığı en ciddi tarzlardan birisi. Ciddi demişken sürekli takım elbise giymekten bahsetmiyoruz tabi ki. Daha uyumlu kombinler yapmak, üstüne başına dikkat etmek, aksesuarları dikkatli kullanmak ve ofis içerisine uygun giyinmek bu tarza ulaşmak için yeterli olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sokak Modası
Sokak modası, defileye benzemez. Her şeyi birbirine uydurup işte moda bu demek mümkün değildir. Sokak şıklığında mutlaka her bir parça birbiriyle bir şekilde uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde giyim tarzı rüküş olarak değerlendirilebilir.
Blazer Ceket Şıklığı
Erkekler için hayat kurtaran kıyafet parçalarından birisi diyebileceğimiz blazer ceketler mutlaka her dolapta yer almalıdır. Çünkü bu ceketler hem ofis şıklığına hem de sportif şıklığa yakışacak niteliktedir. Bu nedenle erkek giyim tarzları denildiği zaman blazer ceketler de hemen akla gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir