En Trend Triko Kazak Kombinleri

Posted on

Kış mevsiminin en güzel tarafı rengarenk ve çeşit çeşit kazaklar giymektir. Hem sıcak tutan, hem de çok şık kombinler oluşturan kazaklar bayanların dolabının vazgeçilmezidir.

Peki o zaman hangi model kazaklar trend ve kazakları nerede? Nasıl kombine ederiz?

İspanyol Kollu Kazak Modelleri;

İspanyol paçalardan sonra, bu sezon İspanyol kollar ön plana çıktı. İspanyol kazaklar boğazlı, bisiklet yakalı veya düz yakalı olabilir. Kolları ile dikkat çeken bu kazaklar Vavin giyim elbise bloğundan seçeceğiniz sade bir pantolon veya sade bir etek ile kombine edilmelidir. Bu tür kazaklarla giyeceğiniz kabanları dikkatli seçmelisiniz. Çünkü kol kısmı geniş olan bu kazakları dar kollu kabanlarla giymekte zorlanırsınız. Yarasa kollu kabanlar ve pançolar hem salaş tarzı hem de rahatlığı ile İspanyol kollu kazaklarla kombine edilebilir.

Balıkçı Yaka Kazak Modelleri;

Bu sezonun gözde modelleri arasında olan balıkçı yaka kazaklar, geçen sezondan beri yükselişe geçen modellerin arasındadır. Bu kazaklar genelde pastel renklerde tercih edilse de, desenli, düz ve neon renkleri de mevcuttur. Balıkçı kazakları, deri etek, deri pantolon, tayt gibi kıyafetlerle kombine edebilirsiniz. Uzun çizme ve skinny pantolonla da harika duran balıkçı yaka kazakları hemen her ortamda kullanabilirsiniz.

Omuz Dekolteli Kazak Modelleri;

Bu senenin modası dekolte, kazakların omzuna kadar uzandı. Önceki sezondan beri modası hiç geçmeyen omuzları açıkta bırakan omuz dekolteli kazaklar, modanın zirvesini kolay kolay bırakmayacak gibi duruyor. Sizde bu tarz kazaklardan hoşlanıyor ve kendinize yakıştırıyorsanız, kesinlikle bu sezon dolabınızda bulundurmalısınız.

Yarasa Kollu Kazaklar;

Hem şık görünmek ve hem de aynı zamanda üşümemek istiyorsanız kesinlikle bu kazakları tercih etmelisiniz. Yarasa kollu kazaklar, hem günlük kullanımda hem de iş yerinde kullanılabilir. Yarasa kollu kazaklar, yarasa kollu kabanlarla beraber bu senenin modası olmaya devam ediyor.

Oversized Kazak Modelleri;

Oversized yani büyük beden modası, son birkaç senedir sezonun trendi olmaya devam ediyor. Oversized trendini daha önce kaban, mont ve ceketlerde görmüştük. Ancak bu sene kazaklarda trend olan oversized modası uzun süre devam edecek gibi duruyor.

Hem stil sahibi olmak istiyorsanız hem de kazaklarınızın kalın ve sıcak tutmasını istiyorsanız kesinlikle oversized kazak modelini tercih etmelisiniz. Böylece hem soğuktan korunmuş olup, hem de çok cool bir hava yakalayabilirsiniz. Bu kazaklarda bol ve salaş olduğundan Vavin giyim ile düz desenli ve sade pantolon veya etekle kombine edilmelidir.

Salaş Kazaklar;

Kazak denildiğinde kış mevsimi aklımıza gelir. Oysa kazaklar bahar aylarında da sıklıkla ihtiyaç duyduğumuz üst giyimlerdir. Özellikle salaş giyimi seven bayanlar, bol uzun ve asimetrik kesilmiş salaş bir eteğin üstüne giyerek ve süet bir botla kombin yaparak rahatlık ve şıklığı bir arada yaşayabilirler. Hatta kombini daha da detaylandırarak fötr şapka ve atkı da kullanabilirler. Salaş kombini salaş bir çanta ile destekleyebilirler.

Püsküllü Kazaklar;

Bu sene en sık göreceğimiz trendler arasında yerini alan püsküllü kazaklar Vavin giyim kadın ile fark yaratacağa benzemektedir. Aslında bu sene sadece kazaklarda değil püskülü her yerde görmek mümkün olacaktır. Yeleklerin etek püskülünden pantolon paçaların püskülüne, Bot ve çizmelerdeki püskülden, çanta püsküllerine kadar bu sezon püskülü her yerde görmek mümkün olacaktır.

Kazaklardaki püskül ise boğazlı kazağın uçlarında, kazağın etek uçlarında hatta kol uçlarında bile püsküle rastlamak mümkün olmaktadır.

Kısa kazaklar;

Genelde bahar aylarında tercih edilen kazaklardır. İçine kazaktan daha uzun gömlek giyilerek kazağın altından gömleğin eteğinin çıkarak basenlere kadar inmesi kombini ile giyilen kazaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir