Dünden Bugüne Kadın Giyiminde Bluz Kullanımı

Posted on

60’lardan günümüze kadın giyim modasının geçirdiği inanılmaz değişim, bazı klasikleşmiş parçaların da bu değişimden nasibini almasını sağladı. Her ne kadar klasikleşmiş bir kadın giysisi olsa da bluz, günden güne daha şekil değiştirerek kadının günlük hayatındaki yerini sürekli olarak korudu.

Nostaljiden Modern Giyime Uzanan Bluz Modelleri

 

Nostaljik bluz modelleri olarak da nitelendirilen ve 80 dönemi kadınları için klasikleşmiş bir konumda olan bluz, günümüzde daha çağdaş bir görünüm alarak önemli bir parça olarak kendini korudu. Dekolteli modeller, farklı kesim opsiyonları, dar kalıp modeller gibi alternatif parçalarla bluz modelleri, kadınların kendi giyim tarzlarını oluşturmaları açısından vazgeçilmez bir parça olarak kaldı. Bunun yanı sıra modern kesimlerin yanı sıra retro tutkunu kadınlar, 80’lerin modasını yad eden parçaları da günlük giyimlerinde kullanmaya devam ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Retro ve Nostaljik Bluz Modellerinin Gündelik

 

Hayata Yeniden Girmesi

 

Kadın giyimi açısından en önemli parçalardan biri olan bluz modelleri, 60’lardan günümüze kadar çeşitli değişimler geçirse de kadının hayatındaki yerini korumayı sürekli olarak başarabildi. Yenilikçi modern kesimlerin, dekolte odaklı parçaların yanı sıra yeni retro adı verilen kadın giyim trendi de eksi parçaları yeniden kadınların gündelik hayatına dahil etti. Yeni retro, bluz gibi klasikleşmiş parçaların nostaljik bir imaj barındırarak kadınların günlük hayatlarına yeniden girmesi olarak da yorumlanır. Bu bağlamda gündelik hayatlarını geçmişe yönelik rötuşlarla zenginleştiren kadınların, daha samimi ve daha sıcak bir imajı hedeflediklerini söylemek yanlış olmaz.

 

 

Processed with VSCO with j5 preset

 

Modern Kesimler ve Özgürlükçü Moda Anlayışı ile Straplez Bluz Modelleri

 

Kadınların kendi tarzlarını daha yaratıcı ve daha özgür bir şekilde ifade etmeleri açısından önemli bir yere sahip olan straplez bluz modelleri, özellikle gündelik kadın giyiminde vazgeçilmezler arasında yer almakta. Kadınların kendi imajlarını kendi kişisel zevkleri doğrultusunda şekillendirmelerine olanak veren modern bluz kesimleri, daha çok kadınların gündelik giyim ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çözümler sağlamakta. Bu bağlamda kadın giyiminin önemli parçalarından biri olan bluz modellerinin, kadın giyimi için her zaman kült bir konumda kalacağını söylemek yanlış olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir