Çorap seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Çorap, bir giyimin en az önemsenen kısmı olsa da yanlış giyildiği takdirde tüm kombini bozabilecek kadar önemlidir. Bu nedenle çorap alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Kendiniz için ideal ayakkabı ve çorabı bulduğunuz an üzerinize giyeceğiniz her şey kesinlikle güzel görünecektir. Bu nedenle kot gömlek erkek modelleri seçerken, çoraplarınızla da uyumlu olmasına dikkat etmeniz şarttır. Peki çorap seçerken hangi noktaları önemsemek gerekmektedir?

 

 

 

Mutlaka yumuşak olmalı: Çoraplar, sürekli olarak giyeceğimiz şeyler olduğundan mutlaka rahat olmalıdır. Düşünün ki ayaklarınız 7-8 saat içinde bir ayakkabı içerisinde. Bu nedenle sizi bu ayakkabı içerisinde sıcak ve rahat tutmak için yumuşak ve kaliteli bir çorap gerekiyor.
Dikiş çizgilerine dikkat: Çoraptaki dikiş izleri de oldukça önemlidir. Dikiş sayısı az olan çorap daha rahat olacaktır. Eğer ayağınız hassas bir yapıdaysa ve sürekli su toplama riski varsa mutlaka dikişsiz çoraplardan satın almalısınız.
Çorap uzunluğu önemli: Giyeceğiniz kıyafete göre çorap uzunluğu seçmeniz gerekmektedir. Örneğin eğer bir yürüyüşe çıkacaksanız uzun bir çorap işinize yarayabilir. Fakat kot gömlek erkek modelleri altına giyecekseniz patik çoraplar da işinizi görecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Çorabın ayağınıza tam oturduğundan emin olun: Çoraplar mutlaka ayağınıza tam oturmalıdır. Aksi takdirde ayağınıza zarar verecektir. Böyle olursa ayakkabının da ayağınızı vurma ihtimali bulunmaktadır.
Rengine dikkat edin: Giyeceğiniz kıyafete göre çorap rengi seçin. Örneğin kot gömlek erkek modelleri arasından tercih yapacaksanız bu renge göre çorap almalısınız. Örneğin siyah bir gömleğe siyah ya da lacivert çorap yakışacaktır.
ÇORAPLARIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Çoraplar birçok özelliğe sahiptir. Bu özelliklerden en önemlileri de şunlardır:
Tampon: Tampon etkisi çoraplarda çok önemlidir. Bu sayede topuklarınızın ve ayak parmaklarınızın zarar görmemesi sağlanmaktadır. Eğer ayaklarınız rahat etsin istiyorsanız tampon etkisi gösteren çoraplardan satın almalısınız.
Koku önleyici: Bazı çorap modelleri koku önleyici özelliktedir. Ayaklarınız ayakkabı içerisinde saatlerce kalıyorsa bu çoraplardan seçmek isteyebilirsiniz.
Eğer sizler de kot gömlek erkek modellerine uyum sağlayacak çoraplar arıyorsanız mutlaka online mağazamızı ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir