Balık Model Gelinliklerde Yılın Trendleri

Posted on

Gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen modelin balık kesim gelinlik modelleri olduğunu biliyoruz. Üstelik bu modelin iddialı bir model olduğu ve vücut ölçülerine güvenen, orantılı ölçülere sahip gelin adaylarının tercih etmesi gereken bir gelinlik modeli olduğunu da biliyoruz. O halde, balık gelinlik modellerinde yaka ve duvak modellerinin de önemi olduğunu bilmemiz gerekmektedir.

Balık Gelinlik İçin Duvak Ve Yaka Önerileri;

İddialı ve gösterişli uzun kuyruklu balık kesim gelinliğin duvağı da eteğin uzayan boyunu geçecek biçimde olmalıdır. Ancak o zaman bütünlüğün sağlanması mümkün olur. Gelinlik veya abiye elbise böylece daha ihtişamlı ve dikkat çekici olacaktır. Bunun için şapel ya da katedral tipi duvak tercih edebilirsiniz.

Balık gelinlik kısa kuyruklu ise dirsek hizasını geçmeyecek olan duvakların tercih edilmesi önerilir. Aslında balık gelinlik modelinde vücut hatlarını belirgin biçimde sarmasındaki zarafeti kapatmamak isteyenler de dirsek hizasına kadar tasarlanan duvakları tercih etmelilerdir.

Bir diğer seçenek saç aksesuarları, çiçekler ya da şapka da duvak yerine kullanılabilecek alternatifler arasındadır.

Balık Gelinlik İçin Yaka Modelleri Önerileri;

Geniş omuzlu, küçük göğüslü gelin adayları için straplez gelinlik yakası önerilir. Aslında “V” yaka en uygun yaka şeklidir ve genelde tercih edilen yaka modelidir.

İri göğüslü gelin adayları ya “V” yaka ya da geniş ve dağınık açık yaka tercih etmelidir. Aksi takdirde boyuna kadar sıfır yaka göğüsleri daha da iri gösterecektir.

Balık kesim gelinlik veya abiye modelinde ”U” yaka tercih edilmemeli, geniş ve dağınık, normal ”V”, derin “V”, ya da stralez yakaları boyun ve göğüs yapılarını göz önünde bulundurarak tercih etmelidir.

Gelinlik Modeli İle Mekanın Uyumu Önemli Mi?

Her bayanın hayalinde canlandırdığı bir gelinlik modeli vardır. Fakat her gelinlik modelinin her mekana uyum sağlayıp sağlamayacağı düşünülmelidir. Kısaca hem gelinlik mekana uygun hem de mekan gelinliğe uygun olmalıdır. Ya da şöyle ifade etmek daha doğru olacaktır. Mekana karar verdikten sonra uyumlu gelinlik siparişi verilebileceği gibi, gelinlik siparişi verdikten sonra mekana karar verilebilmelidir.

  • Mekan dar davetli sayısı fazla ise abartılı kabarık ya da uzun ve kuyruklu gelinlikler tercih edilmemelidir.
  • Kasırlar, saraylar ya da geniş mekanlarda hem kuyruklu hem de kabarık gelinlik modelleri tercih edilebilir.
  • Kır düğünleri, kumsal düğünleri için kısa ve mini gelinlikler önerilir, ayrıca duvak yerine şapka ya da beyaz çiçeklerle özel saç modelleri duvak görünümünde çok hoş olabilir.
  • Tekne düğünlerinde hem balık model hem de uzun ve kuyruklu gelinlik modelleri önerilmez çünkü tekne düğünleri çok güzel olsa da mekan alanının sınırlı olacağı hesap edilmelidir.

Gelinlik İçine Giyilecek İç Çamaşırlarının Önemi

Gelinliğin güzelliği ve albenisinin yanında onu taşımak da çok önemlidir. Güzel bir gelin olacağım derken eleştirilerin hedefi olmamak gerekir. Bu nedenle de iç çamaşırının önemi tartışılmaz. Beyaz, dikişsiz, lazer kesim iç çamaşır giyilmeli ve iç çamaşır izinin belli olması engellenmelidir.

Balık gelinlik ya da abiye elbise modellerinde özellikle göğüs altından dize kadar uzanan tam tayt korse giyilmeli, gelinliğin vücudu sararak daha estetik görünmesi sağlanmalıdır.

Üst büstiyer kısım gelinliğin kendi içinde olacağından sırt dekoltesi de rahatlıkla verilebilir. Sonuç olarak balık kesim gelinlik vücuda tamamen oturan bir model olduğundan iç çamaşırı lazer kesim olmazsa çamaşırın lastik ve dikiş izleri dışa vurur böylece çok kötü bir görüntü verir. Kısaca bol gelinliklerde tarlatan balık gelinliklerde tam korse en gerekli olan detaylardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir