Balık Elbise Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Posted on

Balık elbise, kesim şekli balık görünümünde olduğu için bu ad verilmiş bir elbise modelidir. Vücut hatlarını belirginleştiren ve ön plana çıkaran bu elbise modeli günlük yaşamda giyilebilecek elbise modelleri için tercih edilmez. Abiye kıyafetlerde, gelinlik, nişanlık gibi özel kıyafetler için tercih edilen elbise modellerinin en başında gelmektedir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, düzgün ve kusursuz bir vücut yapısına sahip olunması gerektiği konusudur. Yani herkes balık kesim elbiseyi taşıyamaz ve şayet düzgün bir vücut yapısına sahip olmadığı halde bu kesim bir elbiseyi giymeyi tercih etmişse tüm kusurlarını deşifre etmeyi göze almış demektir.

Kimler Balık Kesim Elbise Giyebilir?

Balık kesim elbise düzgün hatlara sahip, ince belli, orantılı göğüs ve kalça ölçülerine sahip uzun boylu bayanlar için ideal modellerdir. Çok uzun boylu olunmasa da yüksek topuklu ayakkabı ile kamufle edilebilecek durumda da balık kesim elbise modelleri tercih edilebilir. Abiye kıyafet şık ve gösterişli kıyafet demektir. Balık elbise kesimli kıyafetler hem şık ve gösterişli, hem de zarif görüntü veren kesimlerdir. Balık kesim elbiseler kullanışlı ve rahat hareket edilebilen kıyafetler olmadığından günlük giysiler için kullanılmamaktadır. Genelde abiye, gelinlik ve nişanlık gibi gösterişli modeller için tercih edilen kesimlerdir.

Vavin elbise modelleri, tüm vücudu sıkıca saran bel oyuntusu ile kalça ve göğüs çıkıntılarını belirginleştiren, diz üstüne kadar sımsıkı sararak inen ve diz üstünden yere kadar volanlı genişleyen çok zarif bir kesimdir. Ünlülerin özel günlerde giymeyi tercih ettikleri modellerin başında gelmektedir. Düzgün hatlı, feminenliği ön plana çıkaran bu model kıyafetler kadınların rüyasıdır.

Balık Elbise Herkese Yakışır Mı?

Herkes balık elbise giyebilir fakat yakışıp yakışmaması tartışılır. Aslında düzgün vücut hatlarına sahip olmayan kadınların giymesi tavsiye edilmez, düzgün ve kusursuz hatlara sahip olan kişiler ise rahatlıkla balık kesim kullanabilir üstelik bu kesim onlara çok yakışır. Kısa boylu kilolu bayanlar bu modeli tercih etmemeli, daha bol dökümlü ve salaş kıyafet kesimlerini tercih etmelidir. Ayrıca aşırı iri göğüslü ya da tam tersi çok küçük göğüslü bayanlar ile geniş kalçalı ya da hiç kalça çıkıntısı bulunmayan bayanlar da balık elbise modellerini tercih etmemelidir.

Her kadın vücut yapısına en uygun olan modeli bilmeli, kendisi ile özdeşleştirdiği modeller üzerinden çeşitlilik yaratarak farklı kesim, değişik aksesuarlar ve renk değişimleri ile kendisine özel tarzını benimsemelidir. Çünkü her kıyafet ve elbise kesimi herkeste aynı durmamaktadır. Herkes kendine yakışanı bilerek kullanmalıdır.

Kimler Balık Elbise Modeli Giymemelidir?

Vücut hatları düzgün olmayan, belli bölgelerinde fazlalıkları olan, kilolu ve kısa boylu olan kadınlar kesinlikle balık elbise modelleri olarak adlandırılan vücudu sıkıca saran ve tüm hatları belirginleştiren kesimler kullanmamalıdır. Balık elbise kesimi vücuda oturan bir model olduğundan kilolu ve orantısız ölçülere sahip bayanların bu kesimi kullanması tavsiye edilmemektedir.

Bayanların yaptığı en büyük hataların başında internet üzerinden sipariş verdikleri elbiselerin manken üzerinde durduğu gibi kendi üzerlerinde duracağını düşünmesidir.

Neden Balık Model Gelinlik?

Balık kesim son derece şık ve zarif gösteren kesimdir ve gelinlik ömürde bir kez giyilen özel bir kıyafettir. Özellikle düzgün vücut hatlarına sahip olan bayanlar kesinlikle ilk tercih olarak balık etek gelinlikleri düşünmektedir ve haksız da sayılmazlar. Hatta ünlülerin büyük bir çoğunluğunun gelinliği balık kesim gelinlik tercihi olduğu da bir gerçektir. balık elbise kesimi sadece gelinlik değil, nişanlık ve diğer abiye elbiselerde de en tercih edilen modellerin başında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir