Anneler İçin Şık ve Pratik Giyim Önerileri

Posted on

Anne olmak dünyanın en zor işi olsa da aynı zamanda en zevkli işidir. Fakat birçok anne gün içinde çocuklarının ihtiyaçlarını karşılama çabası içindeyken kendini ihmal eder. Ancak bu durum bir süre sonra psikolojik olarak olumsuzluklara ve devamında kendine olan güveni kaybetmeye kadar gider. Oysa tüm gün hem ev hem de çocukların işleri ile koşuştururken, kendinize de iyi bakmalı ve güzel görünmelidir. Ayrıca seçilen kıyafetlerin modeli ve konforu kadar, kumaşın türü ve kalitesi de büyük önem taşımaktadır. Bunun içinde bazı pratik yöntemler vardır.

Modayı hayatının her döneminde takip eden bayanlar için kadın elbise modellerini takip etmek hem büyük keyif verecek hem de tüm gün işleriniz ve çocuklarınız ile ilgilenerek stil sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

  • Hem rahat giyinmelisiniz hem de stil sahibi olmalısınız. Çünkü bütün gün eğilip kalkmak, koşturmak ve vücudunuzu esnetmek zorundasınız. Bu yüzden de hareketlerinizi kısıtlamayacak kadar rahat kıyafetler olmalıdır. Örneğin, dar kalem pantolon ve gömlek yerine bol paça geniş bir pantolon ile bol yakalı geniş tişörtler tercih edilmelidir.
  • Şartlar ne olursa olsun, özenli görünmeyi elden bırakmayın. Özensizlik ve rahatlık arasında ince bir çizgi vardır ve bu çizgiyi iyi ayırt etmek gerekir. Spor kıyafetler basit tarzları ile hem şık hem de stil sahibi olarak görünmenize neden olacaktır. Fakat spor kıyafetleri de doğru kombine etmek gerekir. Örneğin dar paça kot pantolonun altına terlik değil de spor ayakkabı giyinmeyi ihmal etmeyin.
  • Tek parça elbise giyinmek her zaman avantajlıdır. Çift parça kıyafet giyinmek iki kere düşünmek bir şeyleri bir birine uydurmak için ayna karşısında iki kere zaman kaybetmek demektir. Bu yüzden de hem pratik olmak hem de stil sahibi olmak için tek seferde giyinebileceğiniz kıyafetler tercih edin.
  • Çocuk sahibi bir kadınsanız hızlı ve pratik olmak zorundasınız. Zaman zaman dışarıya çıkmanız gerektiğinde bile 10 dakika da çıkmanız gerekebilir. Fakat doğru bir aksesuarı basit bir kıyafete bile uyguladığınızda farklı ve şık bir stil yaratabilirsiniz. Bir şapka, bir gözlük ya da bir fularla basit bir kıyafette bile şıklık yaratabilirsiniz.
  • Fazla renk kıyafet giyinmek, fazla zaman kaybı ve fazla efor harcamak demektir. Ancak anneler bu kadar fazla zamana sahip olmadığından daha sadece ve tek renk kıyafetleri tercih edin. Natürel tonları ve bir biri ile kombine edilebilecek kolay tonları tercih edin. Aynı zamanda kıyafetlerinizi seçerken pamuklu ve kolay temizlenen kumaşlardan tercih etmelisiniz. Böylece temizliği de kolay olur.
  • Anne olan kadınlar, cepli kıyafetleri, sırt çantalarını tercih etmeli çocukları ile daha rahat ilgilenebilmeleri için elleri boş kalmalıdır.
  • Anne olan hanımlar için ayakkabı kombineleri de dikkat edilerek seçilmelidir. Günlük koşuşturmalarda, alışverişte, parka giderken vb. gibi kurumlarda mümkün olduğu kadar alçak topuk, babet, sandalet ya da spor ayakkabı şeklinde olmalıdır.
  • Küçük çocuk sahibi bir kadındanız aksesuarlarınıza ve özelikle de takılarınıza dikkat etmelisiniz. Boncuk vb. koparıp yutma tehlikesini göz önünde bulundurarak hem orta yerde bulundurmamalı hem de çocuğunuzla iç içe iken, çocuk için tehlikeli olabilecek boncuk ve benzeri takı ve aksesuarları kullanmamalısınız.
  • Çocuğunuzun erkek ya da kız olmasına göre, elbise, jile, pantolon, tişört, şort, etek ve saç fiyongu veya şapka gibi aksesuarları anne- kız ya da anne- oğul takım renkler giyinerek farklı bir görsellik tasarlayabilirsiniz. Hatta bu benzer giyinme uygulamasına eşinizi yani babayı da dahil edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir