Abiye Elbise Trendlerindeki Çeşitleri Biliyor Muydunuz?

Posted on

 

Özel davetlerin olmazsa olmazı abiye elbiseler, hem güzelliğinizi hem de zarafetinizi vurgulayacağınız kıyafetler arasında ilk sırada yer almaktadır. Hangi abiye elbise nerelerde giyilir, hangi davet için hangi renk abiye elbiseler tercih edilmelidir, hangi abiye elbise hangi yaş için uygundur ve hangi tip vücuda ne tarz bir abiye elbise seçilmelidir gibi pek çok sorunun cevabını sizlerle buluşturacağız.

Straplez Elbise Modelleri;

Kolları veya askıları olmayan göğüs hizasından başlayan ve bu şekilde devam eden elbiselerdir. Çok kadınsı görünen oldukça iddialı straplez abiye elbiseler genellikle 25 yaş ile 45 yaş arasındaki kadınların tercih ettiği modellerdir. Straplez elbise seçerken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar vardır. Birincisi straplez elbisenin göğüs kısmında mutlaka silikon bant bulunması gerektiğidir. Bu silikon bantlar sayesinde elbiseniz ne kadar uzun olursa olsun kolay kolay düşmeyecek ve talihsiz bir an yaşamanızı engelleyecektir. İkincisi ise göğüs kupları tam oturmayan straplez elbiseler genellikle giyildiği gün sorun yaşamanıza sebep olacağı için mutlaka denenmeli hatta mümkünse bir kaç kere prova edilmelidir.

Askılı Abiye Elbise Modelleri;

Hem kalın hem de ince askılı alternatifi olan elbiseler tüm yaş grubuna hitap eder. İnce askılı olanlar daha zarif ve daha modern görünmekte kalın askılı olanlar ise daha klasik hava katmaktadır. Askılı Vavin abiye elbiseler genellikle ilkbahar ve yaz mevsimine uygun elbiselerdir. Özellikle kır düğünleri için oldukça ideal olan askılı abiye elbiseler daha açık tonlarda seçilirlerse çok daha şık, modern ve güzel görülmektedir.

Karpuz Kollu Elbise Modelleri;

Karpuz kollu abiyeler uzun yani maksi boy olarak tercih edilmelidir. Bu tarz abiye elbiseler genellikle gri, siyah, bordo, kobalt mavisi veya koyu yeşil tonlarında tercih edilmelidir. Yine her yaş grubundan kadının kolaylıkla kullanabileceği modellerden bir tanesi olan karpuz kollu elbiseler genellikle bahar mevsimine uygundur.

Balık Kesim Abiye Elbise Modelleri;

Vücut hatlarına tam anlamıyla ortaya koyan bu abiye elbise genç bayanların sıklıkla seçmesi yanında, pek çok orta yaşlardaki kadınların da ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Vücuduna güvenen herkese de çok yakışan bu abiye elbise yalnızca kısa boylu ve kilolu hanımların kullanması pek uygun değildir. Kısa boylu olup bunu yüksek topukla giderebilirken, kiloların kamuflesi imkansızdır. Çünkü balık kesim abiye elbiseler vücudu sıkı saran ve hatları belirgin bir biçimde ortaya çıkaran modellerdir. Bu nedenlerden dolayı vücut hatları çok orantılı olan bayanların bu modeli tercih etmeleri uygundur.

Dantel Kumaşlı Elbise Modelleri;

Dantel her kullanım alanı için oldukça özel, şık ve gizemlidir. Dantelli abiye elbiseler de ne renk olurlarsa olsunlar mutlaka her ortamda dikkat çeker ve göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Özellikle siyah ve kırmızı dantelli elbiseler hem asil hem de diğer kıyafetlere göre daha şık durmaktadır. Modası asla geçmeyen dantel kullanılarak tasarlanan abiye elbiseler kadar dantel gelinlik ve nişanlık modellerine rastlamak da mümkündür.

Gelinlik modellerinde özgürce kullanılan beyaz dantel çok şık ve zarif bir görünüm kazandırırken duvak ve diğer elbiselerde de fark yaratmaktadır. Nişanlıklar için de aynı durum söz konusudur.

Boncuk İşlemeli Abiye Elbise Modelleri;

El işçiliği ile yapılan, motif ve boncuk işlemeli abiyeler oldukça ağır, şatafatlı, şık ve asildir. Hemen her modacının koleksiyonlarında rastladığımız bu abiyeler biraz ağır olsa da tüm güzelliği ve zarafeti için buna değer. Hem kısa hem de uzun olarak herkese yakışabilen bu elbiseler genellikle kokteyl tarzı ortamlarda, kutlama ve davetlerde sık rastladığımız modellerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir