Abiye Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Posted on

 

 

 

Kadınlar abiye elbise konusuna büyük önem vermektedir. Bu nedenle seçim yaparken de ince eleyip sık dokumaktadır. Peki abiye elbise seçerken hangi hususlara öncelik verilmesi gerektiği konusunda bir fikriniz yoksa ne yapmalısınız? Bu yazımızda size seçim yaparken nelere bakmanız gerektiğine dair püf noktalar sunacağız. Bu püf noktalar abiye elbise içerisinde daha şık ve şuh durmanızı sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pahalılık her şey değildir:
Pahalı elbise sizin her zaman şık olmanızı sağlamaz. Bu nedenle elbise seçerken fiyat konusuna takılmamanız gerekmektedir. “Aa bu elbise çok pahalı kesin üzerimde güzel durur” gibi bir yanılgıya kapılmamalısınız. Çünkü bazı durumlarda eğer vücut yapınız uygun değilse pahalı elbise sizin üzerinizde güzel durmayabilir. Bu nedenle önceliği kesinlikle elbisenin ücretine vermemelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Vücudunuzu tanımalısınız:
Elbise almadan önce mutlaka vücut yapınızı düşünmelisiniz. Her elbise üzerinizde güzel durmayacaktır. Bu nedenle kendi vücut tipinize en uygun elbiseyi satın almanız işinize yarar. Bu konuda ipuçları verecek olursak şunlardan bahsedebiliriz:

• Boyunuz kısa ise uzun abiye modellerini seçmemelisiniz. Çünkü uzun abiye elbiseler kısa boylu hanımları daha da kısa göstermektedir. Bunun yerine midi ya da mini elbiseler tercih etmeniz sizin lehinize olacaktır.
• Dekolte seçimine de dikkat etmek şarttır. Abartı olmayan dekolteler güzel görünmenize yardımcı olacaktır. Dekoltesiz abiyeler sizi kapatır. Bu nedenle ufak da olsa bir dekolte olmasını tercih etmelisiniz.
Elbisenizin kumaşı da seçim yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan birisidir. Her kumaş modeli her etkinliğe gitmez. Örneğin iş yemeğine giderken daha ciddi şifon ya da ipek elbiseler seçmelisiniz. Düğün ve nişanlarda ise saten kumaşlar seçilebilir.
• Renk konusu da önemli bir noktadır. Ten renginize uygun olmayan elbiseler size yakışmaz. Bu nedenle uyum yakalamanız sizin faydanıza olacaktır.

 

 

 

 

 

Aksesuar kullanmayı unutmayın
Abiye elbiseler konusunda kurtarıcı diyebileceğimiz şeylerden birisi de aksesuarlardır. Takı, ayakkabı ve çanta gibi birçok aksesuar abiyenizin daha güzel görünmesini sağlar.
Online mağazamızda abiye elbise seçenekleri ile beraber aksesuar çeşitlerini de bulabilir, önemli günlerinizde çok şık olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir