90’ları Yâd Ediyoruz!

90’lar modasını çoğumuz hatırlarız. Gerek doğrudan tanık olduğumuz gerek de günümüz modasının önemli bir kısmını oluşturduğu için… Biker deri ceketler, her türlü payetli parçalar, prenses yakalar, düşük omuzlar ve tabii ki kot parçalar! 90’lı yılların adeta bir kot cenneti olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Başta kot ceket bayan ve kot pantolonlar olmak üzere kot salopetler, kot yelekler, kot etekler ve kot şortlar oldukça popülerdir. Gelin, 90’ların öne çıkan bu birkaç parçasına bir göz atalım.

 

 

 

Kot pantolon ve şortlar
Günümüzde oldukça popüler olan kot şort ve kot pantolonlar ile 90’lar modasını yeniden canlandırabilirsiniz. Özellikle günümüzde popüler olan super slim ve leggings gibi modeller yerine; mom gibi hafif bol ve yüksek bel modelleri tercih ederek bunu gerçekleştirmek mümkün. Sokak stilinin favorilerinden nakış detaylı modelleri de tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Biker deri ceketler, payetli ve düşük omuzlu parçalar
90’lar modası içinde öne çıkan bu parçalar, günümüz modasında yerini korumaya devam ediyor. Özellikle biker deri ceketler, yeri dolduramaz bir biçimde, birçok havalı ve asi parçayı geride bırakıyor denilebilir. Payetli sweatler, tişörtler, ceketler, crop toplar ile oldukça popüler olan payet detaylar da 90’lar modası içinde önemli figürlerden. Geçmiş yıllarda oldukça popüler olan düşük omuzlu üst modelleri de 90’lar modası içinde değerlendirilebilir. Geniş omuzlara sahipseniz şiddetle öneririz!
Siz de vintage & retro parçalar ile 90’lar modasını yâd etmek isterseniz, dönemin yukarıda yer alan popüler parçaları ile başlayabilirsiniz. Online alışveriş siteleri, size bu arzunuzda yardımcı olacaktır. Kot pantolon, kot ceket bayan, kot yelek, biker deri ceket, düşük omuzlu bluz gibi popüler 90’lar modası parçalarını keyifli bir alışveriş deneyimi sunan alışveriş sitemiz aracılığıyla rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir