90’lar modası tekrar hayatımızda

 

 

 

Son yıllarda modanın tükendiği veya kendini tekrar ettiği gibi konuların gündeme gelmesinin yegâne sorumlusu retro stillerdir. Neredeyse her yıl 60’lar, 70’ler, 80’ler veya 90’lar gibi belirli bir on yılın modasının günümüz detaylarıyla güncellendiği görülmektedir. Hatta bu yılın modasının neredeyse tüm bu bahsedilen dekatlardan bir parça taşıdığını söylemek mümkündür. Bu dekatlar arasında 90’lar modası rengarenk tulum modelleri, uzun beyaz çorapları ve Jean parçalarıyla öne çıkmaktadır.

 

 

 

 

 

HER TÜRLÜ JEAN
90’lar modasını domine eden şeyin Jean olduğunu söylemek yanlış olmaz. Öyle ki, bu dönemde her kıyafetin Jean versiyonu oldukça modaydı. Jean etek, Jean yelek, Jean ceket,Jean yüksek bel pantolon, Jean şort veya Jean tulum modelleri gibi… Her şeyin Jean’den olduğu bu dönem, aynı zamanda son derece renkliydi. Kırmızı, sarı ve mavi gibi renklerin tek bir kombinde pervasızca kullanımıyla çoğu kişide rüküş bir moda akımı olduğu hissi uyandırsa da aslında 10’lu yıllarda geri dönecek kadar iz bırakmıştı. Her türlü Jean kıyafete ek olarak rengarenk tulumlar, ekose gömlekler, siyah biker deri ceketler, crop toplar, yüksek bel pantolonlar, asker botlar, omzu açık bluzlar ve platform topuklar 90’lardan günümüze gelmeyi başaran modellerden yalnızca birkaçı.

 

ESKİSİ KADAR ZOR DEĞİL
90’ların da içinde bulunduğu retro stil parçalar, yaklaşık bir on sene önceye kadar son derece zor ulaşılabilen, sadece vintage kıyafetler satan dükkanlarda şansımız yaver giderse satın alabileceğimiz kıyafetlerdi. Ancak günümüzde hem retro stillerin yeniden gündeme gelmesi hem de online alışveriş sitelerinin ürün çeşitliliği, bu tarz retro parçalara ulaşmayı da son derece kolaylaştırdı. Özellikle Jean tulum modelleri neredeyse her markanın kreasyonunda mevcut desek abartmış olmayız. Ayrıca göbeği açık crop top modeller ve siyah deri biker ceketler de bir o kadar yaygın. Online alışveriş siteleri içinde öne çıkan sitemiz de zengin retro stilleri ile alışveriş tutkunları arasında kendine yer edinmektedir. Özellikle 90’lar modasında yer alan her türlü Jean parçayı ve diğer 90’lar klasiklerini uygun fiyatlarla sitemizden satın alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir