30’lu Yaşlara Kadar Kullanabileceğiniz Kombin Çeşitleri

Posted on

Kadın her yaşını dolu yaşamalı ve yaşına uygun kombinler ile zaman içinde farklı tarzlarla kendisini sürekli yenilemelidir. Her yaş grubuna paralel kombin yapmak bir anda gerçekleşemez. Zamanın akışında küçük değişimlerle, farklı aksesuarlarla yapılan geçişler ile mümkün kılınmalıdır.

30 yaşa uygun kadın kombinleri bir anda tamamen farklı giyinmeye başlamakla olmamalıdır. Zaten 30 yaş eğitim öğretimin yeni noktalandığı, kariyer koşuşturmaları ile geleceğe yönelik önemli kararların alındığı bir süreç içermektedir ve kişi hem konumuna hem de yaşına paralel kombinler yaparak kendisi için bir stil belirlemelidir. Kadın elbise modelleri kombin oluşturmanızda yardımcı olacaktır.

Çalışan kadınlar için bu konu çok daha önemlidir.

  • Yaptığı işin özelliklerine paralel giyinmelidir.
  • Sade, pratik, temiz ve mutlaka şık giyinmelidir.
  • Yaşına uygun ve abartısız elbise çeşitliliğinden giyinmelidir.
  • Dekolte kıyafetler tercih etmemelidir.
  • Modayı takip etmeli fakat sırf moda diye her değişimi denememelidir.
  • Duruşunu, hayata bakışını, yaşam tarzını yansıtan ve mesleği ile konumunu da algılatan tarzda giyinmeli, bu tarz üzerinde küçük değişim ve aksesuarlarla renk katılmalıdır.

Spor, resmi, salaş, klasik ve daha pek çok stiller bulunmaktadır. Herkes kendisi için uygun olanı seçmeli ve o tarzı daha da kendine has dokunuşlarla özdeşleştirmelidir.

30 Yaşa Uygun Kadın Kombineleri

Blazer Ceket; Özellikle çalışan bayanların kıyafetlerini tamamlayıcı nitelikte birden fazla renkte sahip olmaları gereken kombin parçalarıdır. Özellikle siyah, lacivert, gri, beyaz olmazsa olmaz gibi düşünülse de yeni sezonda kırmızı, yeşil, hardal sarısı, turuncu, lila gibi çok daha farklı renklerde blazer ceketler moda olarak vitrinleri süslemektedir. Kalem etek ve dar paçalı vücuda oturan jeanler ile kombine ederek beyaz ya da uyumlu bir renkte buluz ile kombin tamamlanabilir.

Kalem Etek; Her çalışan kadının gardırobunda farklı renklerde birden fazla bulunması gereken kıyafetlerdir. Sadece gömlek ve fularla kombin edilebileceği gibi, blazer ceket ve şık bir buluz ile de kombin tapılabilir.

Yüksek Belli, Dar Paçalı Kumaş Pantolon; Son derece şık ve her çalışan kadının gardırobunda olması gereken pantolon çeşididir. Lacivert, siyah ve gri renkli olması ve beyaz gömlek ya da buluz ile kombine edilmesi hem 30 yaşa hem de iş ortamına uyum gösterecektir.

Çok Amaçlı Sade Elbise; Fular, kolye, kemer, şal, dantel bolera gibi farklı aksesuarlarla zenginleştirerek farklı ortamlarda farklı kombinler ile çok amaçlı kullanılabilen elbise modelleri her kadının gardırobunda olması gereken kıyafetlerdendir. Hem tek parça olması hem de sade kesim olması farklı ortamlar için uyum sağlaması kolaylaşmaktadır. Üzerine sadece blazer bir ceket giyerek de çalışan kadınlar kombine yapabilir.

Şık Ayakkabı ve Çantalar; Kıyafetlerin en önemli tamamlayıcısı ayakkabı ve çantalardır. Sade ve şık topuklu ayakkabılar ile (uzun boylular babet ayakkabı da giyebilirler) kullanışlı çok gözlü, el, omuz ve sırt çantaları da kullanılabilir. Ayakkabı seçimi bir tarzdır. Topuklu ya da topuksuz babet ya da spor hiç fark etmez ama mutlaka kıyafeti tamamlar nitelikte ve ortama uygun olmalıdır.

Takılar Konusunda dikkat edilmesi Gerekenler; Çalışan bir kadın pahalı mücevherler takmamalıdır. Hoş ve uyumlu takılar kullanabilecekleri gibi aynı anda hem kolyeler, hem bileklikler, hem de yüzük ve küpeler abartılı olmamalıdır. Ya ağırlıklı kolye ya da ağırlıklı bileklikler gibi kullanılmalıdır. En önemli konu ise aynı anda hem altın hem de gümüş kullanılmamalıdır.

Deri Olmadan Olmaz;

Her kadının ve özellikle çalışan bir kadının gardırobunda deri etek, deri ceket, deri pantolon ve yelek ya da bunlardan sadece bazıları bulunmalıdır. Bahar aylarında kürk bir yelekle kombine edilen deri etek ya da pantolon kadını oldukça şık ve zarif gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir