2017 Sonbahar ve Kış Modasında Favori Olacak Kombinler

Posted on

Kış ayları havaların soğuduğu, daha kalın ve korunmalı giyinmemiz gereken aylardır. İnce ve hafif kıyafetlerin kaldırılarak kalın, sıcak tutan kıyafetlerin daha elimizin altında bulundurulduğu, kazaklar, hırkalar, mont ve kabanlar gibi ilk akla gelen kıyafetlerin ön plana çıktığı soğuk aylardır.

Yaz ile kış arasında geçiş mevsimleri insan bedenini yeni mevsime hazırlarken, önce podyumlarda sonra vitrinler de yeni sezonun trendlerini beğeniye sunmaktadır. Bir taraftan becerikli hanımların el örgüleri, diğer taraftan modayı yakından takip eden fakat alışverişe zaman ayıramayan kişiler için çeşitli ürünlerin internet üzerinden seçip kapıda teslim sipariş verilmesi, kısaca bir telaştır başlar.

Kış denildiğinde ise ilk akla gelen giyimlerin başında Vavin kaban ve trençkot, manto, mont ve kazaklar gelmektedir.

Her sezon farklı modellerle ilgi çeken kabanlar diğer dış giyim çeşitliliği çoğu zaman gardırobumuzda en fazla yer tutan giysilerdir. Bu nedenle en fazla 2 adet kabana sahip olmak, daha klasik modellerde, modası hemen geçmeyecek ve farklı giyim tarzlarına uyum gösterecek tarzda olmalarına da özen göstermek doğru olur. Örneğin, kot pantolon üzerine ya da fitilli kadife pantolon üzerine giyilebilecek spor bir mont ile daha farklı ve gösterişli kıyafetlerin üzerine giyilebilecek türde bir mont her kadının gardırobunda bulunmalıdır.

Kaban Çeşitleri;

  • Klasik kabanlar,
  • Oversized kabanlar (büyük boy),
  • Kürk kabanlar,
  • Deri Kabanlar,
  • Peluş Kabanlar,
  • Süet kabanlar gibi sınıflamak mümkündür. Farklı renk ve kesim şekilleri ile her zevke hitap eden kaban modelleri bu kış seçim yapma konusunda bayanları zorlayacak gibi görünmektedir.

2017-2018 Kış Sezonunda Kabanın Yeri

Önümüzdeki sezon bayanların vazgeçemeyeceği deri ve kürk montların yanında en çok tercih edilen farklı renklerdeki pelüş kabanlar olacaktır. Pembe, yeşil, mavi, mor, lila ve sarı gibi rengarenk peluşların kaban modellerinde yer alması kış aylarını bahara çevirecek gibi görünüyor. Yani kısa ya da uzun tüylü pelüş Kaban modelleri bu kış aylarına damgasını vuracak diyebiliriz.

Minimal Kombinler İçin Tüyolar;

Spor giyinmeyi, tak çık tarzında Jean- kazak, Jean- tişört gibi pratik giyinmeyi seviyorsanız bu tarzınızı tamamlayıcı şık ve korumalı gri ya da lacivert kabanlar tercih edebilirsiniz. Geçtiğimiz sezon kadife kabanlarının yerini bu sene renkli peluş kabanlar alsalar da, minimal kombinelerde daha sade ve klasik Vavin Kaban tercih edilmelidir.

Klasik Kabanlar;

Modası asla geçmeyecek olan hem jean üzerine hem de takım elbise üzerine giyilebilen sade kaban modelleridir. Kabanlar kalın ve yer kaplayan giysiler olduğundan her sezon yeni bir kaban alma durumunda gardıropta hiç yer kalmayacağından en fazla iki adet kabana sahip olmalı fakat bir tanesi mutlaka klasik kaban modellerinden olmalıdır.

Deri, Kürk Ve Süet Kabanlar;

Asla modası geçmez dediğimiz ve her sezon kullanılan deri, kürk ve düet kabanlar bu yıl yine sık karşılaşılacak kabanlardan olacaktır. Ancak son trend kaban modellerinde deri ile kürkün birlikte kullanıldığı, süet ile derinin buluşturularak tasarlandığı yepyeni modelleri ile şimdiden vitrinlerdeki yerini almış görünüyor.

Peluş Kabanlar;

Bu kış alternatifi bol kaban çeşitliliğine renkli pelüş kabanlar da eklenmiştir. Hem sıcak tutan hem de çok şık ve sevimli görünen pelüş kabanlar kadın giyim seçeneklerinde de kolaylıkla ulaşılabilecek kaban modelleri olarak yer almaktadır.

Kıyafetlerde renk çok önemlidir ve bu sezon renkler dış giyime sarkmış durumdadır. Herkesin kendisine yakışan bazı renkleri vardır. Renkli pelüş kabanlar kendinize yakışan rengi seçme şansı veren avantajlı bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir