2017 Kış Sezonunda Kaban ve Mont Modasındaki Tercihler

Posted on

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmesi montlar ve kabanlar, kot, deri, süet ve fitilli kadife çeşitliliğinde daha bol ve farklı kesim tarzları ile beğeniye sunulmuştur. 2017 yılı daha bol kesim ve omuzların daha dik tutulduğu vatkalarla abartılı mont modelleri ile dikkat çekmektedir.

Modası Hiç Geçmeyen Deri Montlar;

Deri her sezon ön planda ve modası hiç geçmeyen bir dış giyimdir. Bayanlar deri etek- deri mont, deri pantolon- deri mont, deri elbise- deri mont gibi kombinler yaparak deri montlarını rahatlıkla her ortamda giyebilirler. Ancak bu sezon deri montlar da bol kesim tasarımlar uygulanmakta ve bayanlar kendi bedenlerinden 1-2 beden büyük mont modelleri seçerek vatkalı omuzlarla daha da gösterişli bir tarz oluşturacaklardır.

Kot Montlar;

Kot montlar en yaygın kullanılan dış giyimdir. Sadece kot pantolon ve kot etek üzerine değil, her tür kıyafetin üzerine rahatlıkla giyilebilen mont modelleridir. 2017 mont modellerinin en belirgin özelliği bol kesim ve vatkalı hatta içi müflonlu montlar olarak en fazla ilgi duyulan modellerdir.

Fitilli Kadife Montlar;

Geçtiğimiz sezonun trendi olsa da bu sezon da sevilerek giyilecek olan düz veya fitilli kadife mont modellerini görmeye devam edeceğiz. Kadifeyi çok farklı kıyafetlerde aksesuar amaçlı da kullanıldığına tanık olduğumuz, kıyafet detaylarında hatta aksesuarlarda bile gördüğümüz kadifeler bu sezon Vavin mont modelleri ile daha ön planda olacaktır.

Kadife Montlar;

Geçtiğimiz sezonda kadifenin özellikle abiye kıyafetlerde ve diğer kıyafetlerin detaylarında görmüş olmamız, daha eski dönemlerde belli dönemlere damgasını vuran kadifeyi bu sezon kadın giyim çeşitliliğinde görmeye devam edecek, hatta montlarda daha ön planda yer aldığını göreceğiz. Her kıyafetin üzerine kombine edilebilecek olan kadifenin farklı kumaşlarda birlikte kullanılması, hatta deri- kadife, süet- kadife, kot- kadife gibi ikili kullanılan modelleri de büyük beğeni toplayacaktır.

Yapay Kürk Montlar;

80’li yılları hatırlatan ve ara ara tekrar farklı yılların trendi olarak kendini hatırlatan yapay kürk montlar Vavin giyim ayrıcalığında sunulan çeşitlilikle bu döneme damgasını vuracak gibi görünüyor. Gerçek kürk kullanmanın topladığı antipati kadınları yapay kürklere yönlendirmiş, hatta renkli pelüş montlar bile yoğun beğeni ile kullanılmıştır. Aslı ile zor ayırt edilen yapay kürkler, mont modellerinde farklı renklerde ve özellikle leopar desenin ön plana çıktığı, jean pantolon üzerinde kısa ve beli saran bol kesim kürk montları önümüzdeki sezonda genç bayanlarda göreceğiz.

Peluş Montlar;

Akide şekeri gibi renkli ve hareketli pelüş montlar yine Jean pantolonların üzerinde ve gençlerin tercih edecekleri üst giyim olarak karşımıza çıkacaktır. Uzun ya da kısa tüylü peluşu farklı dış giyimlerde farklı detaylarda görmek de mümkün olacaktır.

Süet Montlar;

Tıpkı deri ve kürk gibi modası kolay geçmeyen ve gardıropların demirbaşı olan süetler farklı giysilerde kullanılsa da süet montların çok çeşitli modelleri vitrinleri süslemeye devam edecektir. Süeti yına dış giyin tasarımlarında deri ve kürk ile kombin etmenin yanında detay olarak kullanılan tasarımlarına da tanık olacağız.

Ayrıca, düz ya da ekose kumaş seçeneğinde kalın kaşe, bol kesim ve vatkalı mont tasarımları sadece bayan değil erkek giyim de de ön planda olacağını söyleyebiliriz.

Bu sezonun mont, kaban, manto gibi üst giyimlerinde en dikkat çekecek olan diğer önemli detay ise taşlı, nakışlı, payetli, boncuklu ve pul işlemeli farklılıkların ön plana çıkmasıdır. Kısaca bu kış oldukça renkli ve parlak bir sezon bizleri bekliyor diyebiliriz.

Bu yılın moda olacak kadın kaban ve mont modellerini https://www.vavin.com.tr/kadin-mont/ bağlantısından inceleyebilir siniz.

2017 yılının en tarz ve özel tasarımlı erkek kaban ve mont modellerini https://www.vavin.com.tr/erkek-mont/ bağlantısından inceleyebilir siniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir