2017 Erkek Giyim Modası

Posted on

Dört mevsim farklı kombinelerle değişim gösteren erkek modası, bu sezon da erkekleri çeşitli kombineler içinde görmemizi sağlayarak değişim rüzgarları estirecek gibi görünüyor.

Genelde bahar ve yaz aylarında renkliliği görür, adeta renklerin dansına tanıklık ederiz. Oysa bu sonbahar- kış sezonunda şaşırtacak kadar renkli kıyafetlerle iç içe olacağız.

Ceketlerde Desen Olur Mu?

Neden olmasın bu sonbahar- kış sezonu ceketlerde renkli ve desenli detaylar dikkat çekecek. Tek renk ve renkli pantolon üzerine giyilen desenli ceketler şık bir görünüm verecek. Örneğin turuncu bir pantolon üzerine içinde turuncu desenleri olan koyu yeşil ceket ya da koyu mor renk bir pantolon üzerine yine koyu yeşil renk desenli bir ceket, içine şık Vavin erkek gömlek modellerinden bedenine uygun bir seçim gerçekten değişim rüzgarlarını estirecek gibi görünüyor.

Erkekler De Tulum Giyebilir mi?

Tulum denildiğinde yaz aylarında bayanların giydiği üfür üfür tulumlar akla gelmektedir. Oysa bayanlar tulumu tıpkı pantolon gibi erkeklerden alarak benimseyip giymeye başlamışlardır. Aslında tulum bir işçi kıyafeti olup, çok cepli, hareket kolaylığı olan rahat kıyafetlerdir.

Bu sezon erkekler tulumlarını geri almanın mutluluğunu yaşayacak, bol cepli tulumlarla günlük yaşamlarını kolaylaştıracaklardır.

Erkek İle Danteli Bağdaştırmak;

Bu yaz erkek tişört ve Vavin erkek gömlek modelleri arasında rastladığımız dantel detayları sonbahar ve kış aylarına da taşınacak ve süveter, kazak, triko salaş kıyafetlerde küçük de olsa dantel detaylara yer verilecektir. Taşımasını bilen için iddialı trendler bile kolay kabul göreceğinden erkeklerde dantel detayı önümüzdeki sezon büyük ilgi görecektir.

Erkeklerde Boyun Detayları;

Bayanlarda hala devam eden tasma modası bize 80’li, 90’lı yılları hatırlatırken, erkeklerde de tasma şeklinde değilse de ip dolamak, küçük objeler takarak kolye havasında boğaza birkaç kat ip dolaştırmak son trendler arasında yerini almıştır. Özellikle spor giyimi seven genç erkekler boyuna renkli ip dolayarak hatta iplere bazı semboller asarak dikkatleri üzerlerine çekmektedir.

Püsküllü Gömlek Olur Mu Demeyin;

Evet, önümüzdeki sezon erkek trendleri tanıtılırken püsküllü gömleklere de yer verilmiştir. Her trend kabul görmeyebilir zaten her podyumda giyilen sokak kıyafeti olarak da giyilecek diye bir şey yoktur. Fazla iddialı olanlar ya da magazin dünyasında dikkat çekmek isteyen tiplerin rahatlıkla kullanabilirler. Fakat sokakta giyilebilir mi bilinmez.

Erkekler De Göbeği Açık Gezecek;

Hep bayanlarda gördüğümüz göbek görünen kısa beden kesimli üst kıyafetler bu sezon erkekleri de etkisine alacaktır. Yani Artık erkeklerde göbek dekoltesi kullanacaklardır. Yaz sezonu geçiyor ne zaman giyecekler ki dediğinizi duyar gibiyim. Sonbahar ve kış aylarında dahi kısa bedenli tişört, triko kazak ve diğer üst giyimleri sıklıkla giyildiğini göreceğiz. Özellikle Vavin dar ve spor kesim gömlekler üzerinde de uygulanan bu trendlerin ne kadar tutunacağı merak konusu olmaktadır.

Pantolonlar Bollaşıyor;

Özellikle kumaş pantolonlarda geniş kesim uygulanarak daha bol ve dökümlü rahat pantolonlara kavuşacak olan erkekler Jean pantolonlardaki dar ve bilek görünecek biçimdeki pantolonlarını giymeye devan ederken oldukça bol ve dökümlü pantolonlara da hayır demeyecektir.

Bol pantolonların üzerine yine aynı bollukta rahat gömlekler giyilebildiği gibi dar kesim ve vücuda oturan gömlekler de kullanılabilecektir. Bol pantolonların üzerine giyilen dar kesim gömlekleri ise genelde vücut çalışması yapmış, atletik yapıya sahip kişilerin kullanacağı kaçınılmazdır.

Deri Montlar Kısalıyor;

İçine bol salaş triko kazak giyilerek deri mont altından sarkan kazak görünümüne bu sonbahar ve kış aylarında sık karşılaşacağız. Montlar kısalırken derinin vazgeçilemez olduğu bir kez daha vurgulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir